Forum

Windows server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server üzerinde site ve arama motoru kaydı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@burake)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Doğru yer burası mı bilmiyorum ama Windows server üzerinde amatör bir site yapıyorum. Ve arama motorlarında arama yapıldığında sitem çıksın istiyorum.

Bunun için sitemi arama motorlarına (free ya da paralı olarak) kaydettirmek  ve meta taglarında keyword olarak ilgili kelimeleri mi girmek gerekir

Arama motorlarına kaydettirme yapmadan ve keyword olarak herhangi birşey belirtmeden de sitemdeki içerikle ilgili olarak arama motorları kendi databaselerine kayıt düşebilirler mi? Arama yapıldığında sitemdeki içeriğe uyan aramalarda sitemi listelerler mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 12/03/2010 01:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Konu biraz webe kaymış yeri doğru değil ama değerli hocalarımız taşıyacaktırlar.Tasarlayacapınız sitede seo metotlarını düzgün bir şekilde uygularsanız zaten googlenin çok hızlı indexleme yapan motorlarına kayıt olursunuz hızlıca.Bunun yanında sitenize giriş hit oranıda önemlidir.

http://www.google.com.tr/#hl=tr&q=seo+ayarlar%C4%B1&meta=&aq=f&oq=seo+ayarlar%C4%B1&fp=539841dba3b965ef

buradan gerekli seo bilgilerini edinebilir.Sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olması seo kodları indexleme açısından önemlidir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/03/2010 01:36

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

http://www.google.com.tr/addurl/  url adresini google'a ekliyebilirsin , kayıt süresine katkıda bulunacaktır.

Gönderildi : 12/03/2010 01:40

(@burake)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

sanırım eskiden 10 yıl önce falan heralde robot gibi kelimeler ekleniyordu, yani şimdi bütün bunlara ve keyword e gerek yok diyebilir miyiz?

Bir de dediğiniz yöntemler sadece google için mi? Google a kaydolunca  diğer arama motorlarına da kaydolunur mu?

Diğer arama motorlarına kayıt için herhangi birşey yapmamı tavsiye eder misiniz?

Gönderildi : 12/03/2010 01:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Diğer motorlarında farklı metotları var.en geçerli olan googleki açık ara seo optimizasyonunun yeterli olacağı düşüncesindeyim bing konusunda ise internetten yararlanarak gerekli meta kod ilavelerini yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/03/2010 01:58

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Selamlar sizin ulaşmak istediğiniz bilginin adı seo, iki üç cümleyle anlatılamıyacak kadar uzun araştırmanızı öneririm.

Google, diğer arama motorlarıda web üzerinde sürekli örümceklerini dolaştırırlar ve yeni siteleri ve sayfaları veritabanlarına kaydettirirler. 

Eskiden (hala kullanılır) robot.txt dosyası sitenizi arama motorlarının göstermesi için değil aksine göstermek istemediğiniz sayfaları örümceklerin anlaması için kullanılırdı. sitenizin arama motorlarına kaydedilmesi için yapmanız gereken özel bir durum yok, ama üst sıralara çıkmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken şeyler var tabi.

kısaca özetlersek meta taglar,keyword,pagerank,feedback,sitenizin uzun seneler web üzerinden yayınlanması v.b

Gönderildi : 12/03/2010 02:09

Paylaş: