Forum

Startup Script

Bildirimler
Hepsini Temizle

Startup Script

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
794 Görüntüleme
(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Domaindeki her kullanıcının bilgisayarına bir txt dosyası kopyalamak istiyorum bunun için bir .bat dosyası olusturdum. Bir ouya GPO bagladıktan sonra startup Klasorune yukleyerek startupa ekledim.Fakat client acılınca dosya kopyalanmıyor. .bat dosyasını clientta atıp elle caliştirinca dosya kopyalanıyor.olusturdugum bat dosyası :

Copy /Y /Z \\192.168.1.1\Dosyalar\deneme.txt C:\

acaba atladıgım ya da yanlıs yaptıgım bişey mi var? Birde bu kopyalama işlemini yapmak için ben startup'a koydugum .bat dosyasının bir kere calişmasını istiyorum bunu nasil yapabilirim?

Kolay gelsin

Gönderildi : 11/03/2010 17:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/post/5103.aspx

Gönderildi : 11/03/2010 17:24

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için sağolun ama olusturdugum bat dosyası zaten calişiyor sadece GPO ile client'ın startup ına atamıyorum

Gönderildi : 11/03/2010 17:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Script eklerken, önce show tıklanarak dosyayı netlogon a koyun, daha sonra add kısmı ile ekleyin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/150408.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 11/03/2010 17:48

(@burake)
Gönderiler: 11
Eminent Member

Hocam illaki netlogona mı koymak lazım, butun userlaın ulasabilecegi şelikde guvenlik ayarları yapılmıs bir klasör olmazmı?

Gönderildi : 12/03/2010 01:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Script in bir kere çalışmasını istiyorsanız kopyaladığınız dosyanın sistemde var olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Bu işlemi;

If Exist c:\deneme.txt then goto end

Copy /Y /Z \\192.168.1.1\Dosyalar\deneme.txt C:\

:end

komutu ile yapabilirsiniz. Böylece eğer deneme.txt dosyası sistemde varsa script direk sonlanacaktır ancak yok ise aradaki kod çalıştırılarak kopyalama işlemi gerçekleştirilecektir.

Kopyalama işlemi için kullandığınız script de C:\ yerine %systemdrive%\deneme.txt şeklinde kullanmayı dener misiniz?

Dosyanın  Windows açıldığında kopyalanmasını istiyorsanız, yazmış olduğunuz script dosyasını oluşturmuş olduğunuz policy de Computer Configuration--> Windows Settings--> Scripts--> Startup Script içerisine eklemelisiniz. Ardından policy nizi uygulamak istediğiniz bilgisayarların bulunduğu organizational unit e eklemelisiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/03/2010 01:51

Paylaş: