Forum

GPO ile kurulumda y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile kurulumda yetki problemi.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@CemCilhan)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Detaylı bir araştırma yaptım fakat cevap bulamadım. Sorunum şudur ki;

GPO üzerinden Clientlara vermiş olduğum bir yazılımı ekle-kaldır üzerinden görmektedirler. Fakat ADMİN yetkisi olmayan kullanıcılar bunu hiçbir şekilde kuramamaktadırlar. Bu sorunu nasıl aşarım?

Tşk,

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/03/2010 20:41

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

GPO üzerinden dağıttığınız yazılım otomatik kurulmadı ve Domain User yetkisine sahip kullanıcılar bu yazılımı manuel kurmaları gerekiyor doğrumu anladım acaba?

Gönderildi : 11/03/2010 11:38

(@CemCilhan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yazılımı otomatik kurdurmuyorum. Ekle-Kaldırda görebilmektedirler. Gereken kişiler istediğinde orda kurabilecek. Fakat Domain User yetkili kullanıcılar bu yazılım kurulumunda yetkilendirme sorununa takılıyorlar. Adminler bildiğiniz üzre çatır çatır kurmabilmektedir.

Gönderildi : 11/03/2010 13:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

yazılımları deploy ediyorsunuz anladığım kadarı ile, yani kurulum kısmını kullanıcıya bırakıyorsunuz . Ancak bu demek değildir ki domain user lar bu programı kurar.

yani bu çok normal bir tepki , domain user lar program kuramaz ( aslında bu da çok doğru değil ; program kayıt defterinde domain user için yetki içeren yerleri değiştiriyor ve kurulum dizini olarak program files değilde user ın kendi profili içerisindeki bir yere kurulursa sorun olmuyor)

özetle ;

yazılımları assign ederseniz direk kurulur , deploy ederseniz ise kurulması için kullanıcıya izin vermiş olursunuz ama kullanıcı bu programı kurmak için yetkili değil ise bu işlemi gerçekleştiremez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2010 13:39

(@CemCilhan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim. 

Sanırım problemimi assing ederek çözebileceğim.

Kolay gelsin 

Gönderildi : 11/03/2010 13:49

Paylaş: