Forum

RMS 2003 ve Win 7

Bildirimler
Hepsini Temizle

RMS 2003 ve Win 7

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Win 7 ve Office 2010 ile RMS yapısından faydalanmak istiyorum. Ancak rms templatelerini görüntüleyemiyorum.

Oysaki diğer win7 ve office 2010'lu pc lerde 4tane template gözüküyor ve çalışıyor.

Windows xp için rms client yükleniyor ama win 7 için böyle bir şeye ihtiyaç var mı ?

Yüklemek istedimdegeçerli olan işletim isteminiz deteklemiyor diye uyarı çıkartıyor.

Gönderildi : 10/03/2010 19:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Windows 7 için buna gerek yok zaten işletim sistemi bunu destekliyor. Office Programını 2007 ye çekip denermisiniz veya tekrar kurmayı veya domainden çıkarıp almayı , çünkü w7 ve office 2010 da çalışıyor ki sizde sanırım test etmişsiniz diğer 4 pc dediğiniz aynı config değil mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/03/2010 12:36

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet o konudaki sorunumu çözdüm. Windows Update ile geliyormuş ve Win Update'den RMS Client yükledim ve şimdi templateleri görebiliyorum hatta sistemi kullanabiliyorum.

ama şimdi daha büyük bir sorunum var. ben bunu  [email protected] ile attığımda [email protected] ile nasıl açılmasını sağlarım.

Yani tamam biz bunu şuan ofis içinde kullanabiliyoruz ama bizim istediğimiz çalıştığımız diğer firmalara döküman yollarken veya mailleşirken RMS'in özelliklerinden yararlanabilmek.  

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? 

Gönderildi : 12/03/2010 18:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Siz bir dökümanı forward etmeyin derseniz bunu bana bile yollarsanız bu geçerli olacaktır veya print etmeyin derseniz aynı şekilde . Yani bunun için özel bir uygulama yapmanıza gerek yok .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/03/2010 02:31

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ama şöyle bir durum söz konusu ben şirket mailinden gmaile attığım maillerde :

forward edemez print edemez falan diye bir template yarattım ve bu template ile  gönderdiğimde yukarıda ki gibi maili açamıyor.  

Birde böyle birşey için reel ip verilmesi ve bu ip ile rms server çıkış yaptırılması gerektiğinden falan bahsediliyor. 

İkincisi düşüncemiz ise word dökümanlarında da RMS 2003 güvenliğinden yararlanmak.  

Gönderildi : 15/03/2010 11:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Uyarıyı okudunuz mu ?

zaten yeterince açık bir şekilde rms li bu maili okumak için rms ten anlayan bir istemci ile açın veya ie için add on ekleyin diyor ...

Gönderildi : 15/03/2010 23:50

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet biraz ezbere bir ekran görüntüsü oldu. Aslında burada benim demek istediğim [email protected] outlook hesabından bunu açtığında benim

https://rms.sirkey.com/_wms/license gibi bir bağlantıya sahip olan sunucuya bağlanmak isteyecektir. İşte benim koptuğum nokta burada. Bu sunucuya dışardan erişim sağlatamıyorum. Localdakiler DNS serverıma gidip bu serverın local ip adresini alıp bağlanıyor eyvallah ama dışarıdan bağlanacak olan vatandaş bunu başaramıyor.

Ben bu server için bir statik ip alıp ikinci bir ethernet ile mi internete çıkarmalıyım ? İşte sıkıntı burada.

Gönderildi : 16/03/2010 02:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

evet external kullanıcıların bu erişime ihtiyacı var

http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/rmenterprisewp.mspx ,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd996640(WS.10).aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd772670(WS.10).aspx

http://blogs.technet.com/rmssupp/archive/2008/02/21/using-irm-to-protect-ranges-in-a-word-document-uhhh-yes-we-can.aspx

Gönderildi : 16/03/2010 02:29

Paylaş: