Forum

Gpo ile Firewall Ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo ile Firewall Kapatmak

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,006 Görüntüleme
(@rampage4u)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Server 2008 Standart x64 sunucu , client ise Windows Xp Pro Sp 2 . Gpo dan tüm clientların firewalllarını kapatmak istiyorum.Bunun için Gpo daki Computer Configuration - Policies - Administrative Templates - Network - Network Connection - Windows Firewall - domain profile folder içindeki Windows Firewall : Protect all network connections disabled ettim.Standart profile folder içindeki nide disabled ettim.Clientı yeniden başlattım hala açık gözüküyor.Clientı bir Ou içine alıp ilgili gpo bu ou üzerine link leyip enable etmiştim.Hakan bey in sitesindeki kodu vbs olarak kaydedip logon script ekledim ancak değişen birşey olmadı.Acaba nerede hata yapıyorum ?

Gönderildi : 10/03/2010 14:42

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Antivirüs programı olarak ne kullanıyorsunuz ? Policy'ye etki ediyor olabilir. 

Computer Config >Administrative Templates > Network > Network connections > WindowsFirewall > Domain Profile  > Windows Firewall: Protect all networkconnections = Disabled 

Gpupdate /force

kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/03/2010 14:58

(@rampage4u)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

antivirüs programı yüklü değil.Yazdığınız gpo ayarını yaptığım halde maalesef sonuç alamadım.gpupdate komutunuda kullanmıştım.Başka çözümü varmıdır acaba ?

Gönderildi : 10/03/2010 17:08

(@hasanelisert)
Gönderiler: 79
Trusted Member

Herhangi bir client üzerinde manual olarak kapatabilirmisin ? tekrar devreye giriyormu?

Gönderildi : 10/03/2010 19:19

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

bence öncelikli olarak rsop.msc çalıştırarak client in policy i aldığından emin olun.

Gönderildi : 10/03/2010 20:41

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Hocam gpo ile port nasıl açabilirim saygılar.

Gönderildi : 31/12/2012 15:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Makaledeki gibi http://www.grouppolicy.biz/2010/07/how-to-manage-windows-firewall-settings-using-group-policy/ gpo dan inbound ya da outbound yönünde portu açın. Sonrasından client ve server tarafında gpupdate/froce komutunu uygulayın.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/01/2013 03:14

Paylaş: