Forum

Hyper-V üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V üzerine terminal service blance

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Bir müşterimin isteği üzerine 2 adet terminal service kurup bunlar arasında blance işlemleri yapacağım. yani biri bozulunca diğerinden çalışma

veya iş yükünü paylaşmaları. şimdi ben nasıl bir işlem yapayım. hiper-v konusunda makalelerde okuduklarımdan başka bilgi yok.

windows 2008 server kurup hiper-v oluşturup burada 2 adet sanal sürücümü oluşturup bunlara terminal service kurup blance işlemimi yapayım

yoksa windows 2008 hiper-v kurup bunun içine bir tanede sanal makina kurup bu ikisi arasındamı bağlantı yapayım. böyle olurmu. yani bir tane fiziksel bir tanede sanal

Gönderildi : 10/03/2010 03:16

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

aşağıda ki Ts Session Broker makalesini okumanızı önereceğim.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/windows-server-2008-ts-session-broker-load-balancing.aspx

Hyper-V Host server içine iki tane Guest TS kurmanızı öneriyorum.

Host Server üzerine sanallaştırma Teknolojisi olan hyper-V haricinde ki herhangi bir Rol/servis/uygulama yüklemeniz önerilmemektedir. bu sebepten Ts ile HV rolünü aynı makine üzerinde barındırmayınız.

Gönderildi : 10/03/2010 12:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yani şunumu demek istiyorsunuz.

windows 2008 server kur. bunun üzerine hipet-v yi kur. ( bu makina domainmi yoksa stan alone mi olacak) hiper-v nin üzerine 2 tane sanal windows 2008 server kur. bu serverlara terminal server

kur ve bunlar arasında balance yap. doğrumu anladım.

Gönderildi : 10/03/2010 13:00

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

yani şunumu demek istiyorsunuz.

windows 2008 server kur. EVET
bunun üzerine hiper-v yi kur. EVET 

( bu makina domainmi yoksa stan alone mi olacak) aşağıda Açıklamam Var.

hiper-v nin üzerine 2 tane sanal windows 2008 server kur. EVET
bu serverlara terminal server kur ve bunlar arasında balance yap. EVET

doğrumu anladım.

Merhaba;

Active directory Serverlar Sanal ortamlar içinde çalışabilse bile tavsiye edileyen bir çözümdür. Eğer AD serveri sanallaştırmamız gerekiyorsa aşağıda linki bulunan Running Domain Controllers in Hyper-V içinde ki dökümanı incelemenizi önereceğim.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=7425E34B-3990-43D8-B93B-CB6442858C21&displaylang=en

Gönderildi : 10/03/2010 13:33

Paylaş: