Forum

PAYLAŞILAN KLAS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PAYLAŞILAN KLASÖR KULLANIMI

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
331 Görüntüleme
(@ugurmollaveisoglu)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

SERVER DA FARAKLI DEPARTMANLAR İÇİN FARKLI PAYLAŞIM KLASÖRLERİ VAR (ORTAK KLASÖRLER) BEN BU KLASÖRLERİ İLGİLİ BİRİMLERİN DIŞINDA KİMSENİN GÖREMEMESİNİ İSTİYORUM MÜMKÜNMÜDÜR.

MUHASEBE ADINDA BİR KLASÖR VAR VE BU KLASÖRDEKİ DOSYALARI MUHASEBE KULLANICILARININ DIŞINDAKİ KULLANICILARIN GÖRMESİNİ İSTEMİYORUM NE YAPABİLİRİM...

Gönderildi : 09/03/2010 03:17

(@MehKoc)
Gönderiler: 6
Active Member

Evet Mümkümdür. Ama Bize Altyapı ile bilgi Şunları Söylemen Gerek.

1- Serverda Active Directory Kurulumu.

2-Kurulu ise AD yi Pc lerde aktiv olarak kullanıyormusun.

--------------------

1- Server öncelikle Grupları Eklemelisin.

2- Kullancıları acıp Gerekli Gruplara Üyeliklerini Eklemelisin.

3-Klasör Paylaşımını Güvenlik ve Paylaşım Userlarına Bu GRUPLARI Eklediğin zaman. O gruba ait tüm kullanıcılar bağlanabilir.

Bu Yöntemin Bir Eksisi Var. Grup İçindeki Farklı Kullanıcılara Farklı Yetkiler Veremezsin.  Eğer Böyle Bir Durum Var ise Kullnacıları tek tek Eklemelisin.

4-Klasör Paylaşımındaki Everyone ve  Guest Var İse Sil (Hem Paylaşımda hem Güvenlikte )

Gönderildi : 09/03/2010 03:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

SERVER DA FARAKLI DEPARTMANLAR İÇİN FARKLI PAYLAŞIM KLASÖRLERİ VAR (ORTAK KLASÖRLER) BEN BU KLASÖRLERİ İLGİLİ BİRİMLERİN DIŞINDA KİMSENİN GÖREMEMESİNİ İSTİYORUM MÜMKÜNMÜDÜR.

MUHASEBE ADINDA BİR KLASÖR VAR VE BU KLASÖRDEKİ DOSYALARI MUHASEBE KULLANICILARININ DIŞINDAKİ KULLANICILARIN GÖRMESİNİ İSTEMİYORUM NE YAPABİLİRİM...

Lütfen forum kurallarına uyalım.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Gönderildi : 09/03/2010 18:29

Paylaş: