Forum

additional dc hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

additional dc hakkında

33 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
698 Görüntüleme
(@HakanALKAN)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

test amaçlı additional dc kurmak istiyorum,

ortamda bir dc var      192.168.1.1          dns: 192.168.1.1    forward ve reverse zone lar oluşturulmuş ve zone transfere izin verilmiş durumda

adc olacak makinada 2003 ee kurulmış durumda     192.168.1.2   dns : 192.168.1.1

dns i kurulu forward zone secondary yapıldı aynı şekilde reverse zone da secondary yapılmış durumda

clientlara dns adresi olarak 2 adres mi belirtmem gerekiyor (dc v adc )yada dc lerden birisi down olursa

hangi işlemleri takip etmeliyim ki sistem durmadan devam edebilsin

teşekkürler

Gönderildi : 09/03/2010 01:06

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Primary ve Secondary olarak 2 DNS verisini de girmelisiniz. Neticede 1. makina down olursa 2.ye gidebilsin. 😉 İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/03/2010 01:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Primary ve Secondary olarak 2 DNS verisini de girmelisiniz. Neticede 1. makina down olursa 2.ye gidebilsin. 😉 İyi çalışmalar.
Erdem hocam bu konuda çok post oluyor ,adc kurulum sonrası kontrol edilmesi gereken noktalar replikasyon gerçekleştimi nasıl anlarız gibi noktalarda olayı iyi kavramamız açısından bu konuyla ilgili değerli bilginizle bir video hazırlasanız ben ve benim gibi bir çok arkadaş eminim dua edecektir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2010 01:57

(@HakanALKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

cevaplar için teşekkürler Rıza beye katılıyorum zira,önemli ve kritik bir konu olduğu düşüncesindeyim.

mesela Erdem bey 2 dns girilmeli demiş ama adc nin de global catalog olarak yapılandırılması gerektiğine yer vermemiş gibi....

toparlanması gereken bir konu Erdem hocam siz bir videoda bunun için hazırlarsanız [:)]eminim soru işaretsiz konular arasına

adc de girecektir.saygılar,iyi geceler

Gönderildi : 09/03/2010 02:34

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Erdem hocam bu konuda çok post oluyor ,adc kurulum sonrası kontrol edilmesi gereken noktalar replikasyon gerçekleştimi nasıl anlarız gibi noktalarda olayı iyi kavramamız açısından bu konuyla ilgili değerli bilginizle bir video hazırlasanız ben ve benim gibi bir çok arkadaş eminim dua edecektir.

Saygılarımla.

Kilitlediniz yine bir video konusu hadi bakalım. =) Elimden geldiğince çekerim neden olmasın.

Syspw doğru söylemişsiniz o kısmı atladım. Yüzeysel geçtim. ADC olan makinaya gidip Global DC bundan sonra sensin kardeşim demek lazım. =)

Gönderildi : 09/03/2010 02:47

(@www-rizasahan-com)
_

Saygılarımla.

Kilitlediniz yine bir video konusu hadi bakalım. =) Elimden geldiğince çekerim neden olmasın.

Valla Erdem hocam böyle bir video deli hit alacaktır 2008 adc kurulum ve ayarları:))Dediğim gibi dua edenin bol olur.Yakında olsan çay ısmarlayanında bol olur ama oda olur inş:)

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2010 11:27

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Olabilir Rıza'cım ajandamıza alalım. Dua konusunda Allah razı olsun tüm arkamızdan dua edenlerden. Çay konusuna gelince Sakarya 1 saat 45 dakika gelin bana çay ısmarlamaya. =)

Gönderildi : 09/03/2010 11:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Erdem'cim kolay gelsin [:)] Bu arada sn.syspw sorun var mı? Video gelene kadar [:)] yardımcı olalım.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/03/2010 18:45

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Erdem'cim kolay gelsin [:)] Bu arada sn.syspw sorun var mı? Video gelene kadar [:)] yardımcı olalım.

Keyifli çalışmalar.

Arkadaşlar benden duymuş olmayın Uğur Server 2003 konusunda PCKopat'tır. Her türlü yardımcı olur. Kefilim kendisine. =)

Benim video gelene kadar. Huzurlarınızda Uğur Demir. =)

Gönderildi : 09/03/2010 23:05

(@www-rizasahan-com)
_

Uğur psikopat değil mülayim güleryüzlü birisi:))Valla ben dualara başladım şimdiden hit olacak aditional video :))

Gönderildi : 10/03/2010 00:45

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Uğur psikopat değil mülayim güleryüzlü birisi:))Valla ben dualara başladım şimdiden hit olacak aditional video :))
Rıza lütfen bak Uğur'la beni ters düşürme =)

Ben psikopat demedim. PCkopat dedim. =) =)

Tabi yaa ver gazı. =)

Gönderildi : 10/03/2010 01:14

(@HakanALKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Keyifli çalışmalar.

Merhabalar Uğur Hocam cozumparka gelipte sorunu kalan varmı 🙂

ama videoyu 4 gözle bekliyoruz onun keyfi bir başka oluyor değilmi Erdem Hocam 🙂

saygılar...

Gönderildi : 10/03/2010 15:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Arkadaşlar merhaba,

Server 2003 konusunda çalışmalarımı bir türlü bitiripte, server 2008 tarafına upgrade olamadım. Her geçen gün yeniliklerini keşfediyorum, asosyal olmaya başlasam da hoşuma gidiyor. Biraz PCKopat'lık getiriyor sanırım 🙂

Sorularınız olursa, vakit buldukça seve seve yanıtlayabilirim.

Sorun şuan görünmüyor demek ki. Sloganımız belli " Çözümsüz Sorununuz Kalmasın " 🙂

Gönderildi : 10/03/2010 15:18

(@HakanALKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şu an görünmüyor olsada sadece şimdilik hocam

bizde seve seve sorularımızı yöneltip değerli tecrübelerinizden

faydalanmak isteriz. İlginize sonsuz teşekkürler

Gönderildi : 10/03/2010 15:23

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Keyifli çalışmalar.

Merhabalar Uğur Hocam cozumparka gelipte sorunu kalan varmı 🙂

ama videoyu 4 gözle bekliyoruz onun keyfi bir başka oluyor değilmi Erdem Hocam 🙂

saygılar...

Video'yu çekmesi de izlemesi de ayrı bir güzellik. Sizler izliyorsunuz ve hoşunuza gidiyor, belki birşeyler öğreniyorsunuz. Siz beğenince ben yaptığım işten daha bi keyif alıyorum. O bakımdan kesinlikle haklısınız.

Bu aralar kursun bitirme projesine odaklanayım diyorum. Onu hallettikten sonra yeni videolarım gelecek inşallah. Saygılar.

Gönderildi : 10/03/2010 23:47

(@HakanALKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Erdem Hocam affınıza sığınarak ,sadece hatırlatma

Güncel 🙂

Gönderildi : 22/03/2010 13:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Dc'nin down olması durumunda Dc üzerindeki fsmo rollerini ADC üzerine taşımanız gerekir.Tabi ki bu işlem Dc açıkken yapılabilir.Eğer Dc hiç açılmıyorsa seize işlemi ile bu rolleri ADC üzerine almalısınız.Rolleri aldıktan sonra clientların dns adreslerini ADC olarak verirseniz sisteminiz çalışır hale gelecektir.

Gönderildi : 22/03/2010 14:22

(@HakanALKAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

systemci arkadaşım ilgine teşekkürler,şu an bir sorunumuz yok,konu anlaşıldı

ama daha önceden Erdem hocamdan siteye video eklenmesi için

söz aldık onu hatırlatmak istedim 🙂

Gönderildi : 22/03/2010 15:00

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

merhaba

systemci arkadaşım ilgine teşekkürler,şu an bir sorunumuz yok,konu anlaşıldı

ama daha önceden Erdem hocamdan siteye video eklenmesi için

söz aldık onu hatırlatmak istedim 🙂

Evet doğru söylüyorsunuz syspw

Ama bu aralar o kadar acayip bir gündem var ki. Başımdaki işler,

1- MDOP videosu. Beni yakından tanıyanlar bilirler (Uğur, Yaşar, Hakan abi ) Bana kafayı yedirtti.

2- Haftasonu VMware ile ilgili bir video sözü verdim.

3- Birde ADC ile ilgili bir video sözümüz de var. =) Bir süre video konusu almam herhalde.

Şimdi ADC ile ilgili nasıl bir video çekmemi istersiniz? Bununla ilgili bir feedback dönün ona göre çalışmalarıma başlıyayım. Saygılar.

Gönderildi : 23/03/2010 02:21

Sayfa 1 / 2
Paylaş: