Forum

2008 Server 64-Bit ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server 64-Bit Parola ilkesi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@bahadirbak)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Server da parla ilkesinden parola karmaşıklığını kaldırmak istediğim de aktif olmadığını görüyorum izin vermiyor 64 bit  de bunu yapa bilmemin i yolu varmı?                                                      

Gönderildi : 04/03/2010 12:12

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Öncelikle değiştirmek istediğiniz ilk seçenekte parolalarınız simple text mantığında saklanacaktır ki güvenlik anlamında kesinlikle önerilmez. Sunucunuz etki alanına dahil olan bir sunucu ise (ki öyle gözüküyor) sunucularınızın bulunduğu organizational unit üzerinde uygulanan ya da tüm etki alanında uygulanan parola ilkesini kontrol etmenizi öneririm. Çünkü etki alanı ortamında bu seçenekler Default Domain Policy ile kontrol edilmektedir. İlgili ayarı Computer Configuration--> Windows Settings--> Security Settings--> Account Policies--> Password Policy altında görebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 04/03/2010 12:49

(@bahadirbak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şuan bulunduğum yer orası zaten resimde  de görüldüğü gibi aktif değil değiştirme yapamıyorum

Gönderildi : 04/03/2010 13:00

(@m-hakancan)
Noble Member

Bahadir Bey;

Benim kastettiğim Domain Controller nızda bulunan Group Policy Management konsolundan Default Domain Policy üzerinde kontrol edeceğiniz ve düzenlemeleri yapacağınız yer.

Sizin ekran görüntülerinde görüdüğüm Yerel Bilgisayar İlkesi konsolundan bu değişiklikleri yapmak istediğiniz. Ancak etki alanı ortamında bu ayaralar Default Domain Policy tarafından ezilmektedir. Bu nedenle de burada düzenleme yapamıyorsunuz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 04/03/2010 13:22

(@bahadirbak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

engel olan GPO yani buldum teşekkürler ilginize

Gönderildi : 04/03/2010 13:41

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.