Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fax server

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@timurs)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Windows server 2008 stnd işletim sisteminin kendi üzerinde olan fax serverı kurdum gönderme alma veya gelen maili yönlendirme ile ilgili bir sorunum yok yalnız faksı bütün kullanıcılara paylaşım verip herkezin bunun üzerinden atmasını istiyorum ama her kurduğum kullanıcı gelen kutusunu görüyor bunu kısıtlamayı ve sadece belli kişilerin gelen kutusunu görmesini istiyorum bunla ilgili kurulumda yönetici secim yeri var orda ayarlamalar yapıyorum hatta 2 sefer kaldırıp tekrar yükledim ama olmadı bununla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2010 13:26

(@ramazandeveci)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Gelen klasörüne verilecek kullanıcı yetkileri ile yapılacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 02/03/2010 13:38

(@timurs)
Active Member
Konu başlatıcı

öyle bir yetkilendirme yeri yok ya da ben bulamadım

Gönderildi : 02/03/2010 14:24

(@timurs)
Active Member
Konu başlatıcı

Çözümparkta server 2003 için şöyle bir makale var ama policylerin içinde de bulamadım böyle bir yer

"Onun yanı sıra gelen fax'ları belirli bir klasöre yönlendirmek için gerekli ayaları console'dan yaptıktan sonraki  kullanıcı bazlı kısıtlamaları
Şu kişi fax'ları görsün  şu kişi görmesin diye ayalamak için ise ; GPO ayarlarını aktif edip o şekilde kısıtlamaya gidiniz."

Gönderildi : 02/03/2010 14:30

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

gelen klasörünü farklı klasörlere ayrı ayrı yönlendirip yetkide verilebilr.daha kolay olur.

Gönderildi : 02/03/2010 14:52

Paylaş: