Forum

Logon problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logon problemi

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar.Şöyle bir problem ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayım.client makinelerde ctrl+alt+delete tuşu ile login ekranı geliyor.SOnra kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum.Sitem açılıyor diyor sonra logout a düşüyor hiç girmeden.15-20 makinede karşılaştım.Güvenli mod dahil hiç bir oturumda makineleri açamadım.Sebebi ne olabilir acaba.İyi çalışmalar

Gönderildi : 02/03/2010 12:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

Sistemi virus ve trojan gibi zararlı yazılımlara karşı taratır mısınız?Güvenli kipte bile açılmıyor demişsiniz.Sizin bootable bir system tarama mediasını temin etmeniz gerekir.Bir makinede denemekte yarar var.Çözülür ise sorun diğerlerindede uygularsınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2010 12:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Userlar authentice olamıyorlar. AD ve DNS çalışıyor mu?

Gönderildi : 02/03/2010 12:32

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selam öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler.Sorunun virüsten mi olduğunu düşünüyorsunuz yani.

Gönderildi : 02/03/2010 12:36

(@www-rizasahan-com)
_

Bu sorunun bazı 10-15 makinede olduğunu belirtmişsiniz.Sisteme login olamıyormuşsunuz.Bir makineyi taramakta yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2010 12:38

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ya lisans problemi böyle bir sıkıntı yapabilirmi acaba??

Gönderildi : 02/03/2010 12:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kapalı bir kutu şeklinde sorunuz. Server tarafındaki loglardaki hataları görmel, dns tarafında srv kayıtları duruyor mu? AD ayakta mı? Güncel antivirüs ile server koruma altındamıydı ?

Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/03/2010 12:48

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Makineyi localde acabilirseniz eğer aşağıdaki işlemleri yapın

1. Connect the infected computer to a network which has at least one healthy computer connected. Power on both of the computers.

2. From the healthy computer, Go to Start > Run, type regedit.exe and press enter. This will launch the registry editor.

3. Go to File > Connect Network Registry, by using this infected computer’s name or IP address

4. Locate this entry
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

5. At this entry there is a key names userinit, double click on the key and set its value to “C:\WINDOWS\System32\userinit.exe,“

Exit the registry editor, restart the infected computer. This is it. This will work for most of the computers.

Gönderildi : 02/03/2010 12:56

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Aslında kapalı kutu değil.En basitinden olayın serverla pek alakalı olmadığı belli localhosta bile açılmamasından dolayı.Ayrıca zaten serverin eventvwr de böle bir logon hatası olsa paylaşırıdım sizinle.Ama ne logon ne dns ne aplication loglarında böle bir hata var.Gerçekten ilginç bir problem.

Gönderildi : 02/03/2010 12:59

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Antivirüs olarak symantec endpoint protection kullanıyoruz.Güncel lisansli bir yazılım.DC ayakta çalışıyor(Allaha Şükür 🙂 )

Gönderildi : 02/03/2010 13:02

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Merhaba. Bir iki ay öncesinde benimde böyle birşey başıma geldi. Belirttiğiniz gibi logon ekranı geliyor kullanıcı adı ve şifreyi girip otorum açılıyor gibi oluyor sonra oturum kapatılıyor ekranına düşüyor.Localde de açamamıştım. Birçok regedit ayarı , virüs taraması yaptım. Ne regedit ayarları fayda etti nede virüs bulabildim. İki clientimde böyle bir sorun vardı Formatlayıp profilleri geri aldım mecburen. 2 clientle yırtmıştım 🙂

Gönderildi : 02/03/2010 13:06

(@www-rizasahan-com)
_

En son yapılan güncellemede buna neden olmuş olabilir.Aklıma gelenler virus taraması ve erd ile en son güncellemeleri geri almak.Sisteminiz ayakta ve bazı bilgisayarlarda bu sorun olduğuna göre bilgisayarlardan kaynaklanma olasılığı bunlar.Akla bunlar geliyor denemden çözüme ulaşmak zor.

Gönderildi : 02/03/2010 13:18

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tamam sağolun arkadaşlar.Biraz uğraşalaım bakalım ne olacak.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2010 13:52

Paylaş: