Forum

10 şube ve herkesin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

10 şube ve herkesin ulaşabileceği tek bir dosya paylaşım serverı ?

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@EnderGokbulut)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar şöyle bir sorum olcak 10 adet sigorta şirketimiz var bunlar arasında word excel kısaca office dosyalarını tek bir yerde toplamak  birbirleri arasında paylaşmak istiyor.Örneğin her bir şubeye ait paylaşım klasörü birde her şubenin ortaklaşa kullandığı bir paylaşım klasörü oluşturmak istiyorum internet üzerinden bunlara ulaşılmasını istiyorum tek bir server aracılığıyla bunu nasıl sağlayabilirim. Şimdiden teşekkürler konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim .

Gönderildi : 27/02/2010 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu sizin ayıracağınız bütçeye göre değişir.Vpn,Ts gibi çözümler kullanabilirsiniz.Ama en ekonomik olanı ftp ile bağlantı kurmak.Hem kolay hem maliyetsiz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/02/2010 19:28

(@SerdemAKSOY)
Gönderiler: 248
Reputable Member

ark kusura bakmayın yeniyimde. sorunlara bakarak ilerde nelerle karşılaşırım ve çözümleri nelerdir diye bakıyorum.. arada da kendi çapımda fikir üretmeye çalışıyom. acaba bi fileserver oluşturulsa ve bu serverda bi vpn bağlantı ayarlansa. A.D. üzerinden kullanıcı hesapları oluşturulsa herkes kendi hesabı ile dial up tarzında vpn bağlantı. ( tam adı aklıma gelmiyo ilk routing remote and access / configure and enable / vpn ) ve şubelerin kendi dosyaları ve ortak kullanım alanları olsa + olarak da kişiye göre yetkilendirme yapılsa olabilir mi?

basit bir çözüm ama 

umarım doğru bi yöntemdir..

Gönderildi : 28/02/2010 03:30

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

Share Point Server kullanabilirsin ve bunlar dışında da bilgilendirme anket vs gibi birçok uygulamayıda yapabilirsin. Portaldaki makalelere göz atman faydalı olacaktır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/02/2010 03:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Server 2003 tarafında RRAS'ta L2TP vpn kullanabilirsiniz. PPTP göre daha güvenlidir.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/16/routing-and-remote-access-ile-l2tp-vpn.aspx

Diğer arkdaşlarında belirttiği gibi sadece döküman yönetimi olacaksa ve bütçenizde yeterli durumda ise sharepoint kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/sharepoint/default.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/02/2010 08:10

Paylaş: