Forum

ADC ,ve üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADC ,ve üzerine TS kurulumu

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba ortamda  bir adet  2003 std.Dc mevcut

ayrıca  bir tanede TS var,aynı zamanda  ADC olarak kullanılmakta,yalnız son 1-2 aydır,bu domainler arasında replikasyon sorunu yaşanmaktadır,yeni bir ADC kurmak ,mevcut ADC ayaktayken sorun cıkarırmı,bu yeni  kurdugum  ADC yide TS  olarak  kullanmak istiyorum,Ts yi kurarkende  herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım,Lisanslama  ile ilgili,

Tecrübesi olan arkadaşlardan  birikimlerini paylaşmasını rica ederim,

Saygılar,

Gönderildi : 24/02/2010 16:47

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

bence soruna inmek lazım. Eğer problem büyük değilse, ADC kurabilirsiniz ama sorunlu dc ye yeni bir sorunlu dc katmaktan başka bir işe yaramaz.

yapıyı birazcık detaylandırırsanız, replikasyon probleminize bakalım derim.

Gönderildi : 24/02/2010 17:11

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

buğra bey slm, 

"the following error occurred during the attempt to synchronize naming context ......com.tr from domain  controller SERVER to domain  Controller TERMINAL:The destination server is curently rejecting replication requests.The operation will not continue."

bu hatayı TErminal Server dan DC ye  manuel  replikasyon yapmaya çalıştığımda alıyorum,active director Sites and Services  kısmında  ;aynı şekilde Dc de de denediğimde aynı mesaj gelmektedir,

ben de bu yuzden yeni bir Terminal Server  oluşturup ADC  yi buna  kurmayı düşünüyorum ,

Gönderildi : 24/02/2010 20:00

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

t has been too long since this machine last replicated with the named source machine. The time between replications with this source has exceeded the tombstone lifetime. Replication has been stopped with this source.

The reason that replication is not allowed to continue is that the two machine's views of deleted objects may now be different. The source machine may still have copies of objects that have been deleted (and garbage collected) on this machine. If they were allowed to replicate, the source machine might return objects which have already been deleted.

Time of last successful replication:

2009-05-25 13:33:08

Invocation ID of source:

0083f980-f970-0083-0100-000000000000

Name of source:

b8a29172-17cd-4d3c-841b-f1b0c53a8a17._msdcs.turkuazpetrol.com.tr

Tombstone lifetime (days):

60

The replication operation has failed.

User Action:

Determine which of the two machines was disconnected from the forest and is now out of date. You have three options:

1. Demote or reinstall the machine(s) that were disconnected.

2. Use the "repadmin /removelingeringobjects" tool to remove inconsistent deleted objects and then resume replication.

3. Resume replication. Inconsistent deleted objects may be introduced. You can continue replication by using the following registry key. Once the systems replicate once, it is recommended that you remove the key to reinstate the protection.

Registry Key:

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NTDS\Parameters\Allow Replication With Divergent and Corrupt Partner

For more information, see Help and Support Center at

Buda  eventlogda verdiği hata mesajı

Gönderildi : 24/02/2010 20:04

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Repadmin aracını kullanarak repliksayonu incelemek gerek hata nerede diye...

İstediğinizi yapabilirsiniz ama bu probleminizi çözmez, bunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

Gönderildi : 25/02/2010 14:37

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam beni amacım ,yeni kuracagım ADC ve Ts da bu sorunlarla karşılaşırmıyım,eğer karşılaşmaz isem sorun olan şuanki ADC yi kaldırmak,dc ye sıkıntı verirmi,veya kaldırırken karşılaşacagım sorunlardan dolayı ,ne gibi önlemle alabilirim,repadmin daha önce kullanmadım bununla ilgili dökümanlar mevcutmu,?

tşk

Gönderildi : 25/02/2010 20:11

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda ki hatayı hangi sunucuda  veriyor? TS da mı yoksa DC de mi ?

Gönderildi : 25/02/2010 20:17

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dc de  veriyor,

Bütünb roller  DC üzerinde onuda kontrol ettim,

C:\Documents and Settings\Administrator>netdom query fsmo
Schema owner                server.xxxx.com.tr

Domain role owner           server.xxxx.com.tr

PDC role                    server.xxxxx.com.tr

RID pool manager            server.xxxx.com.tr

Infrastructure owner        server.xxxxx.com.tr

The command completed successfully.

C:\Documents and Settings\Administrator>

Gönderildi : 26/02/2010 14:52

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

O halde FSMO rollerini ADC üzerine aktarıp, DC yi kaldırmanızı öneririm. Sorun çözülebilir ancak benim tavsiyem bu yönde.

Gönderildi : 26/02/2010 14:55

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

oda bir risk oluşturcak ,sanırım ,tşk buğra bey,ilginizden dolayı ben  birazdaha araştırmaya devam edeyim,

Gönderildi : 26/02/2010 19:21

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Bu durumda risk her zaman olacaktır. Bizim mesleğin kuralı bu 🙂

Ama en büyük avantajımız, backup hatta imaj alabiliyor olmak.

Gönderildi : 26/02/2010 19:32

Paylaş: