Forum

event id 5723-5805 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

event id 5723-5805 hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
671 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 1 sene önce kurulmuş bir dc im var. Herşey normal çalışırken bir anda ne olduysa oldu ve  5723 ve 5805 hatası almaya başladım. Ayrıca nslookup yapıncada hata alıyorum ve kullnıcılar sabah domaine girerken kullnıcı adı parola hatası ve girdikten sonrada paylaştırılmış klasörlere ulaşmamaya hatası meydana geldi. Bu konu daha öncede açılmış Hakan hoca ile fikir alışverişinde bulundum ama bir sonuç almayınca tekrar açmak zorunda kaldım konuyu. Sistemimde bir adet dc var üzrinde dns dhcp active directory kurulu. Almış olduğum hatalardan kurtulamadığım için ve Hakan hocanın dns ten kaynaklandığı bilgisini aldıktan sonra DNS i ve DHCP yi kaldırıp tekrar kurmayı düşünüyorum. Bu iki servisi kaldırıp yüklersem sorunum düzelirmi daha önce bu problemi yaşayan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Herkese çok teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2010 18:04

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

link'ide bir inceler misin.

http://www.helptech.it/index.php/technet/137-netlogon-event-id-5723-and-5805

Gönderildi : 19/02/2010 19:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Yok babacan bunlarada baktım bir sonuç yok. Acaba system state geri yüklesem problemim düzelirmi onu düşünüyorum. Gerçi problem dns ve dhcp arasındaki bağdan gibi geliyor bana ama. Sen ne derisn varmı bir fikrin. Yardımların teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2010 20:58

Paylaş: