Forum

Terminal Server Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Yazıcı Problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkse merhabalar,

Bir domainimiz var. Aynı zamanda Bir terminal server'ımız ve bunlara bağlı olan thin clientlarımız mevcut. Thin clientlarımız sap gui,office gibi uygulamarı çalıştırabiliyorlar.Bun clientlarda herhangi bir hdd vesaire mevcut değil tüm işlemler terminal serverda yapılıyor. Ancak barkod yazdırma programı ihityacımız oldu. Zebra z6m plus bir yazıcı aldık. Tabi birde program gerekti. Programımızıda kurduk. Program thin clientlardan çalıştırıldığında ilk  "Can't create device handle!" diye bir hata veriyor. Tamam diyerek hatayı geçebiliyoruz, programın tüm fonksiyonları doğru çalışıyor. Database'den veri vs okuyabiliyor ancak yazdırma kısmına gelindiğinde "List index out of bounds (0)" diye bir hata veriyor.

Programı yazan kişi ile görüştük , programın yazıcıya ulaşamadığını , haklarla ilgili bir durum olduğunu söyledi, yazıcılardan ilgili yazıcıya kullanıcılar için neredeyse tüm yatkiyi verdim(yazıcı -sağ tuş -özellikler-güvenlik),ancak problem devam ediyor. 

Sorum şu acaba Domainde ilgili kullanıcılara, hak vermemiz gerekiyormu? Hangi hakları vermeliyiz.

Domain ve terminal server ayrı serverlarda ve yazıcımız Lan'a bağlı bununla ilgili bir problem olabilir mi?

Terminal Serverda yazıcılarla ilgili bu sorunu aşmak adına nasıl ve hangi hakları vermemiz gerekir

Saygılarımla 

Gönderildi : 19/02/2010 17:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bana sanki programın bir eksikliği gibi geldi yani programın ts desteği yok gibi .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2010 22:16

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ,

Portalımıza hoşgeldiniz öncelikle

Asagidaki tool ile redirection isini ilk olarak test ortamında deneyip sonra production da test edebilir misiniz?

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=9AD27BE9-40DB-484F-862E-38A094EEEAF7&displaylang=en

muhtemelen printer terminal server desteği yoktur ...

bu linktede neler yapmanı zgerektiği anlatılıyor

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;302361

Gönderildi : 19/02/2010 22:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hoşbulduk cevaplar için teşekkür ederim. Ben verdiğiniz linklere bakacağım, ancak bir şey yazmayı unutmuşum. Administrator ile ilgili hiç bir sorun yok, bir de daha önce kullandığımız Bartender programıyla aynı user çok rahat bir şekilde etiket basabiliyordu, en son tekrar yazılımcıyla konuştuğumuzda  programın yazıcıların template sayfa ayarlarını ve fontların vs'ye erişmeye çalıştığını ama erişemediğini söyledi. Bartender'ın normal çalışması ise  programının kendi templateleri yazılmış olduğundan kaynaklanıyormuş.

Ben sizin verdiğiniz linklere bakacağım, tekrar teşekkür ederim, Eğer çözülürse yine buradan bilgilendiririm.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 20/02/2010 16:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Bunu yazılımcı ile logon olduktan sonra printer ları açıp boş alanda sağ tıklayıp server özelliklerine girerek kontrol edebilirsiniz. eğer giriyor ise sorun yok eğer girmiyor ise evet bir yetki sorunu var demektir ki bu durumda o kullanıcıyı print operators grubuna ekleyebilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2010 17:58

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

hocam iyi günler.redirection tool un kullanımından bahsedebilirmisiniz ? çünkü çalıştırdıkdan sonra printer listesi geliyor.bu liste bilgisyarımızdaki printer listesimi yoksa server dakimi ? ayrıca add butonuyla yazıcı ekleyincede ekli yazıcı gözükmüyor.

Gönderildi : 26/02/2010 19:13

Paylaş: