Forum

Server 2008 de payl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 de paylaşım klasörüne ulaşamamak ve onda RDP bağlantısı

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@savas_ozer_)
Gönderiler: 94
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba.

Şirketde server 2008 kullanıyorum iki adet paylaşımda klasörler ve izinler var.Bunlar da bir sorun yok herkez kullanıyor fakat haftada bazen bir bazen iki defa şöyle bir durum oluyor.Kullanıcılardan biri ;örneğin bir dosya kaydetmeye çalışıyordum fakat kaydetmiyor kitlendi diyor.Sonrasında ortak alana girilemiyor.Ben o anda ortak alanı kontrol ediyorum evet paylaşım kalsorlerine \\serveradı yazıllınca girilemiyor.( ip den de aynı şekilde girilmeiyor. )

Fakat serveri pingliyorum aynı zamanda RDP ile servera bağlanabiliyorum da servislerden file serveri restart edip deniyeyim dedim onu da yapmadı .Ethernet kartları pclerin güncelleştirilmiş durumda.

Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mı ya da neleri kontrol etmem gerekir.

Tşk ederim.

Gönderildi : 15/02/2010 13:42

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

hata anındaki event logunu bizimle paylasır mısınız ?

Gönderildi : 16/02/2010 02:37

(@SavasTAN)
Gönderiler: 30
Eminent Member

aynı sorun bendede mevcut client ler belli bir saat diliminde bunu yasıyorlar bizde saat 18:00 de başlıyor clienti kapatıp acınca duzeliyor bunu sık yaşıyoruz zamanlanmış bir gorevde yok neden bole oluyor anlayamadım cözüm bulmamız lazım buna hala araştırıyorum ben

Gönderildi : 16/02/2010 17:17

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Logu öyle bir durum olduğu anda alabiliriz diye düşünüyorum ama bir sürü log olacak özellikle hangi loıgları istersiniz. ?

Ayrıca bizdeki durum clientler kendi pclerini açıp kapatsa da farketmiyor benim serveri restart etmem gerekiyor.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2010 17:22

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

kullanilan antivirus ne, server uzerinde,nod32 bazen bu tur sorunlara neden olabiliyordu...bu arada  diske yazma hatasi veya cache ile ilgili bir hata  mesaji aliyormusunuz?

Gönderildi : 16/02/2010 17:28

(@savas_ozer_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ben symantec ürünleri kullanıyorum Endpoint Protection var ayrıca bir hata gelmiyor sadece client de kitleniyor excel ya da word dosyası o kadar.makinayı pingliyorum rdp yapıyorum ama bir türlü restart etmeden sharing klasorleer giremiyorum ayrıca servislerden de dedigim gibi o servisi bulup stop start da ettirmiyor ki resart etmeden çözeyim o da olmuyor.

Gönderildi : 16/02/2010 17:35

(@SavasTAN)
Eminent Member

bende nod 32 var fakat zamanlanmış bir görev yok bunun hergün aynı zamanda oluşması arkadaşın söledigi gibi word exel dokümanları kaydederken kitlenmesi çok ilginç server yedekleme işlemibaşlaması bu söledigimizin dışındadır onuda belirteyim saat 18:00 de başlıyor server yedekleme 21:00 de virüs programınıda devre dışı bırakıp denedigim halde devam ediyor sorun bilginize

Gönderildi : 16/02/2010 17:42

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

disk on bellegine yazma secenegini kapatip bir deneyin bakalim....

Gönderildi : 16/02/2010 18:19

(@EminAkbulut)
Gönderiler: 10
Active Member

Ben işyerinde buna benzer bir sorundan başladığım günden beri muzdaripim. \\remote\share alanına ulaşıp dururken bir süre sonra giriş yapamamaya başlıyorsunuz. Buna ağ yazıcıları da dahil; \\remote2\printer üstüne baskı göndermeye çalıştığınızda kum saati dönmeye başlıyor. Tek çözüm sorun yaşayan kullanıcının oturum kapatıp tekrar açması.

Detaylara gelirsek, giremediğimiz \\remote\share alanı öyle ekranda açık unutulup, bir kaç saat sonra tekrar denenince akıcı olarak giriş yapılabildiğine şahit oldum. Yine \\remote\c$ alanna giriş yapmak istediğimde kayıtlı olduğu halde parola sorması, doğru parola girilmesine rağmen kabul edilmemesi gibi sorunlar yaşıyoruz. En ilginci de \\remote\d$ yapıp tık diye girip adres kutusunda d$'ı c$ yapıp giremediğimiz alana girebilmemiz. Acil durumda dosya transferinin çözümü ise karşı bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapılıp karşı bilgisayarda beliren kendi disklerimize erişmek.

DNS'ten gibi görünüyor. Ama ilginç olan bir yer daha var ip kullanılsa da aynı sorun yaşanıyor; \\192.168.35.210\share   gibi   : )

Gönderildi : 17/02/2010 13:49

(@SavasTAN)
Eminent Member

disk on bellegine yazma secenegini kapatip bir deneyin bakalim....

bu işlemi hagi menüden yapıyoruz bi tarif edermisiniz ..

Gönderildi : 17/02/2010 14:52

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Arkadaşlar böyle bir sorun benim başımada gelmişti. İlk Dns olarak serverın ipsini yazarsanız problemin giderileceiğini düşünüyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 18/02/2010 13:06

Paylaş: