Forum

ocs 2007 r2 de web ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ocs 2007 r2 de web acces baglantısında hata alıyorum

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ocs2007 r2 de web acces iç networkta çalışıken herhangibir konumda baglanmaya kalkınca aşşağıdaki hatayı alıyorum sizce neden olabilir.

Cannot sign in because your computer clock is not set correctly or your account is invalid.(Error code: 0-1-492)

Gönderildi : 14/02/2010 05:22

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Merhaba,

Bu sorunun çözümü için adsiedit kullanarak cwa için kullanmış olduğunuz servis hesabı üzerinde "servicePrincipalName" kısmına aşağıdaki değerleri ekleyelim.sunucu isminin cwa olduğunu varsayarsak;

http/cwa

http/cwa.domain.com

Bu işlemden sonra sunucuyu restart ettikten sonra kullanıcılar giriş yapabileceklerdir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/02/2010 20:10

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam ozaman ben cwa diye bir a kaydı açtırmam gerekiyor ben yarın dns lerimin bulunduğu isp şirketiyle görüşerek cwa kaydı açayım

ben ocssrv.domain.com diye yapmıştım ondan dolayı çalışmadı demekki

Gönderildi : 14/02/2010 22:57

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam gerekli kayıtları açtım ama hala aynı sorun devam ediyor  içerde web acces calışıyor ama dışarda çalışmıyor dışarda giren arkadaşın pc si domainde mi olması gerekiyor acaba denediğim pc domainde olmayan bir pc ama gerekli sertifikayı import ettim çalışması gerekiyor ama yok olmadı

Gönderildi : 14/02/2010 23:59

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Dışarıdan bağlanan kullanıcıların domain olmasına gerek yok.Sunucu üzerinde public sertifika kullanmışsan sertifika sorunu olmayacaktır.Eğer internal sertifika kullanıyorsanız önceden import etmek gerekli.Analdığımz kadarıyla siz intenal sertifika kullanıyorsunuz. "servicePrincipalName" kısmına dış ve iç domain isimlerini eklediniz değilmi?

Gönderildi : 15/02/2010 12:26

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

ssl internal kullanıyorum ve girecegim yerdede sertifikayı import ettim yinede olmadı domainde olan laptopta adsl de baglandığında baglantı hatasını yinede alıyorum fakat comminicator adsl de çalışıyor gerekli İSP firmasına srv kayıtlarını girdirdikten sonra comminicator çalışıyor şirket içindeymiş gibi fakat cominicator web acces çalışmıyor.

zaten bir adet domainim var interlandada domain.com externalda da domain.com oda belirtilen user namede girilmiş şekildedir ama yok bir türlü olmadı.

Gönderildi : 15/02/2010 16:10

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

birde hocam virtural external web acces yaratmam gereklimi yani ben internal web acces ile baglansın dedim ama external mı yapmam gerekiyor onadn dolayımı çalışmıyor acaba

Gönderildi : 15/02/2010 18:16

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

tamamdır çalışıyor teşekkürler

external web acces yaratmam gerekiyormuş yarattım ve çalıştı aslanlar gibi.

Gönderildi : 15/02/2010 19:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geçmiş olsun.Teşekkürler.

Gönderildi : 17/02/2010 01:03

Paylaş: