Forum

windows 2008 r2 den...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 r2 den windows server 2003 uzak baglantı sorunu

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@erdem_ustun)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba;

Geçen hafta kullanmış olduğum makineye( windows 2003  entp) windows 2008 r2 yukledim. komut satırından mstesc /console yazdıgmda başka bir makineye(windows 2003 server) baglanamıyorum.Daha önce baglanıyordum.

biraz araştırdım  mstsc /console yerine mstsc /admin yazın diyenler olmuş onuda denedim.

Aynı networkte veya başka networkte olan makinelere (2003,xp ..vb) baglanabiliyorum ancak baglanmak istedim esas makinelere baglanamıyorum.

baglanmak istediğim makinelerin remote larında bir sorun gözükmüyor. acaba baglantı şeklimi değişti?

sizden yardım rica ediyorum.

saygılarımla...

Gönderildi : 08/02/2010 22:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

R2 makineden diğer makineleremi bağlanamıyorsunuz ?

telnet x.x.x.x 3389 yapın bakalım port bazlı bir sorun var mı yani uzak makinelerde rdp açık mı ? açıksa bile firewall da izin var mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2010 00:13

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba;

telnet 10.2.2.49 3389 dediğimde komut satırından baglanıyor gözküyor yani hata vermiyor siyah ekran geliyor.

r2 makineden kendi bulundugu networkte(10.10.x.x) ki herhangi bir makineye baglanabiliyorum.Dmz bölgesi dediğimiz bölgede bulunan makineye erişemiyorum.daha önce erişiyordum,ordaki makinelere erişim yetkim var .

Ancak sizin dediğiniz r2 deki firewall(nerede) da nasıl bir ayar yapmam lazım.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

veya şöyle bir şey olabilir mi? baglanmak istediğim makinelerdeki(2003 entp.) remote baglantı yazılımı ile r2 deki yazılım arasında sürüm farklılığımı var acaba? 

saygılar..

Merhaba

R2 makineden diğer makineleremi bağlanamıyorsunuz ?

telnet x.x.x.x 3389 yapın bakalım port bazlı bir sorun var mı yani uzak makinelerde rdp açık mı ? açıksa bile firewall da izin var mı ?

Gönderildi : 09/02/2010 15:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

şimdi durum değişti ama 🙂

kendi network un bağlanıyor ve dmz ye bağlanmıyor ise sorun network problemidir.

yani ; 2008 r2 bir 2003 e rdp yapabiliyor ama sizin istediğiniz makineye yani dmz deki makineye bağlantı kuramıyor ise sorun ya o uzak makinede yada internal - dmz arasındaki network katmanındadır.

evet 2008 r2 ve 2003 rdp istemcileri farklı sürümlere sahiptir ama bunlar asla bağlantı sorununa neden olmaz taki 2003 makinede sertifikalı bağlantı veya ipsec gibi bir takım kurallar tanımlanmamış ise.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2010 15:45

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hakan bey dmz deki yani baglanmaka istediğim makineye r2 nin bulunduğu networkte bulunan 2003 bir makineden baglanabiliyorum.hatta r2 ye verdim ip yi veriyorum zira ip bazında kontrol de yapıyoruz. o zaman  baglanabiliyoruz.

Gönderildi : 09/02/2010 17:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

hata ekran görüntüsünü alabilirmiyiz

Gönderildi : 09/02/2010 19:19

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hata ekranı olarak bunu veriyor ancak resmi nasıl ekleyebilirim

[URL= http://img708.imageshack.us/img708/4611/remotehata.jp g" target="_blank">http://img708.imageshack.us/img708/4611/remotehata.jp g"/> [/IMG][/URL]

umarım ekleyebilmişimdir. 

Gönderildi : 09/02/2010 21:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Forma resim eklemek için http://www.cozumpark.com/forums/post/46242.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/02/2010 23:44

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ugur bey teşekür ederim,resim yardımınız için

Gönderildi : 10/02/2010 14:09

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2008 r2 deki windows firewall tamamen off yapmama ragmen remote erişemedim.

nap diye bir şey okudum forumlarda bundan olabilir mi? öyle ise bunu nasıl devre dışı bırakıp deneyebiliri?

birde herhangi bir policy uygulamama ragmen default bir policy mi var acaba(gerçi windows 208 r2 olan makineyidün active directory servsi ekledim)

Gönderildi : 11/02/2010 12:41

(@erdem_ustun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda 2008 r2 dn 2003 e uzaktan baglantı sorununu(baglanamama) çözemediğim daha dogrusu sorunun kaynagını bulamadım ancak biraz önce Setup-PortableRDP5.exe isimli dosyayı windows 2008 r2 ye indirdim ve oraya kurarak baglanmayı gerçekleştirdim.

hala sorun neden anlayabilmiş değilim ancak bunu bu şekilde çözebildim. benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara kesin olmasada geçici çözüm. 

Gönderildi : 22/02/2010 21:25

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Teknik olarak Windows 2008 R2 den Windows Server 2003 e bağlantıyı engelleyici herhangi bir rol veya faktör yok. Bana kalırsa bağlantı sorununun çözümü için yine 2003 server ın ayarlarını tekrardan gözden geçirmekte fayda var.

Gönderildi : 22/02/2010 23:21

Paylaş: