Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 güvenliği hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
381 Görüntüleme
(@mayucelen)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

windows 2008 de web-ftp ve windows 2003 de mailserver-Active directory-dns-dhcp servisleri çalışıyor.Bu serverler a 3rd Party bir güvenlik duvarı kurmam gerekti, işe yaramayan tüm portları kapatıp yukarıdaki  amaca hizmet eden serverlerin herbiri için hangi portları açmam gerekiyor.Teşekkürler

Gönderildi : 07/02/2010 15:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Bu işlem için yazılımsal çözüm düşündüğünüze göre isa2006 veya forefront kullanbilirsiniz.

Forumda makaleleri mevcut.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2010 01:16

(@kemalsudan)
Gönderiler: 40
Eminent Member

Merhabalar,

internet erişiminizle size ait network arasına donanımsal bir firewall kurabilirsiniz.Checkpoint,Cisco pix,watchguard,fortigate v.b

Trendmicro Worry Free advanced 6.0 antivirüs programı yükleyerek ve programda gerekli antivirüs ve firewall konfigurasyonları yaparak  istediğiniz çözüme ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 08/02/2010 02:39

(@kemalsudan)
Gönderiler: 40
Eminent Member

Merhabalar,

internet erişiminizle size ait network arasına donanımsal bir firewall kurabilirsiniz.Checkpoint,Cisco pix,watchguard,fortigate v.b

Trendmicro Worry Free advanced 6.0 antivirüs programı yükleyerek ve programda gerekli antivirüs ve firewall konfigurasyonları yaparak  istediğiniz çözüme ulaşabilirsiniz.

Kullanılması gereken portlar konusundada aşağıda linkteki dosyayı indirin.Umarım yardımcı olur.

http://download.microsoft.com/download/1/5/c/15c5287d-7a49-4c83-8ce0-aea7641b1835/Port_Requirements_for_Microsoft_Windows_Server_System.xls

Gönderildi : 08/02/2010 03:02

(@mayucelen)
Gönderiler: 70
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

İlgili serverlar fortinet 3016B DMZ dedir, fakat aynı DMZ network unde birden fazla server var, serverleri dışarıdan ve içeriden koruyoruz ama serverları DMZ ye alarak biribirinden korumuş olmuyoruz, dolayısıyla bir servera bulaşmış herhangi bir virüs diğerlerine güvenlik duvarları açık olmadığı için kolayca atlayabiliyor DMZde olmasına rağmen.Bunun için serverlerin kendi güvenlik duvarına sadece Fortinetten gelen trafiği kabul etmesini, diğerlerinden gelen trfiği reddetmesini sağlamak  için kural yazma gereği duydum.Buna yönelik olarak ilgili serverlara hangi portu açmam gerektiği konusunda size danışmanın en iyi yol olduğunu düşündüm, çünkü bu site gayet iyi ve muhakkak bir çözüm var.

Gönderildi : 09/02/2010 01:26

Paylaş: