Forum

etki alanı denetley...

Bildirimler
Hepsini Temizle

etki alanı denetleyicisi çalışmıyor veya kullanılamaz durumda ?

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@yserkanp)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Elimde Domain e bağlı bir makine var ve bir süredir etki alanı denetleyicisi çalışmıyor veya kullanılamaz durumda v.s hatasını alıyorum.. local admin ve domain admin ile bağlanabiliyorum ancak kendi kullancımlada bilgisayar sahibinin kullanıcısı ilede mağlesef bağlanamıyorum... bilgisayarı domain den cıkarıp soktugumda bu sorun çözülüyor.. kapıyoruz bilgisayarı ertesi gün açınca yine aynı hata.. kısaca hergün bu hatayı alıyorum makinede.. domain den çıkarıp sokunca sorun çözülüyor.. 60 makine mevcut şirkette ancak bu makinede böyle bi problem mevcut.. çok öncedende böle bi sorunla karşılaşmıştım ancak domain den çıkardım tekrar soktum uzun süre sorun cıkarmadı.. şimdi ise hergün bu sorun var..

bunun bir çözümü varmıdır ? araştırdım ama işime yarayacak bişey bulamadım.. herkez domainden cıkarıp sokarsan sorun çözülür diyor ancak her seferinde aynı şeyi yapıyor..

yardım lütfen

Gönderildi : 03/02/2010 14:58

(@muratdedeoglu)
Gönderiler: 141
Estimable Member

Gönderildi : 03/02/2010 15:18

(@yserkanp)
Eminent Member
Konu başlatıcı

murat ? yardım edecektin sanırım ?

Gönderildi : 03/02/2010 16:52

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

makinayı kapatıp açtıktan sonra domainde login olamadığını söylemişsin peki şöyle yap abi sırayla

pc yi kapat aç sonra login olmayı dene login olmadımı kablosunu çek tekrar login olmayı dene bakalım olucakmı eğer olmaz ise localde aç localde açtıktan sonra kabloyu tak bakalım sonra domainine ping at bakalım ip ne gösteriyor.

Gönderildi : 03/02/2010 18:49

(@muratdedeoglu)
Gönderiler: 141
Estimable Member

ya evet bos mesaj gitmiş kusura bakma

AD den o pc nin computer kaydını silip tekrar domaine al dicektim

Gönderildi : 03/02/2010 19:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sorunun gözlendiği bilgisayarın eternet kartını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bazen sorunlu eternet kartları belirtmiş olduğunuz hata mesajlarının oluşmasına neden olabilir.

Gönderildi : 04/02/2010 11:23

(@adembatman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

active directoryden silip denermisin sorun yaşadığın bilgisayarı dns ayarlarınada bakarmısın loglarına 

Gönderildi : 04/02/2010 11:33

(@yserkanp)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,

Sorunu çözmek için bir çok farklı yol denedim ad den bilgisayar kaydını silmedim sadece..

ethernet kartını değiştirdim ancak oda geçici bir çözüm oldu ve yine aynı sorun yaşandı.. kenarda kullanılmayan bir bilgisayar vardı direk userın bilgisayarını onunla dğeiştirdim.. sorun epey uzun zamandır ortadan kalktı.. ama bilgisayarla alakalı bi sorun oldugu belli.

ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 04/03/2010 20:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Çözüme ulaştıysanız ne mutlu. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 04/03/2010 20:45

(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member

aynı sorun ile bende karşılaştım daha önce...1)ip adreslerine bir bak.2)serverı restart edip bir dene eğer mümkünse.

Gönderildi : 04/03/2010 21:00

Paylaş: