Forum

hizmetlerden &q...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hizmetlerden "Bilgisayar Tarayıcısı" işlemi duruyor...

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@oscarxxx)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar hizmetlerden "Bilgisayar Tarayıcısı" işlemi duruyor... ve paylaşımlar kesiliyor virüs taraması yaptım bişey bulamadı tavsiye edilen sitelerden trojen tarayıcılarını indirdim ama bişey bulunamıyor. bu sorunua bir türlü henüz çözüm bulamadım. 2 saat veya 4,5-,6 saat aralıklarında bu sorun çıkıyor. zaten "generic host" hata mesajı da arada bir çıkıyor. arkadaşlar bu konuda kesin fikri olan var mu lütfen yardım edin. üniversite de bölüm server i olduğu için işler baya aksıyor.

Gönderildi : 02/02/2010 19:18

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Server hakkında detay bilgi vermemişsiniz(2003, 2008?). Normal bir dc midir? iis vs. çalışan servisler?

http://support.microsoft.com/kb/188305 Troubleshooting the Microsoft Computer Browser Service

Have you tried configuring your 'Browser' service to just 'restart' on failure?
If you open the service (Admin Tools, Services) you will see 'Tabs' across the Service properties.
Open Recovery and configure Actions on Failure.

BTW, are you sure you want the Computer Browser service running on all of your servers?
It may not be necessary.

Gönderildi : 03/02/2010 01:04

(@oscarxxx)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

kullanılan windows server 2003 standart edition

Gönderildi : 03/02/2010 16:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Sisteminizde virüs olma ihtimali yüksek. Link'i incelermisiniz. Ayrıca SP (Service Pack) ve windows updatelerin güncel olmasına dikkat ediniz. Güncel bir antivirüs ile sisteminizi taramaya özen gösteriniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 05/02/2010 01:47

(@ErkanEsmer)
Gönderiler: 4
Active Member

Merhaba,

sisteminize Conficker virusu bulasmis.Basima gelmisti,cok can sıkıcıdır.

Conficker-Removal araclarini kullanabilirsiniz.Tamamen temizlenmesi ve networkteki hicbir makinede olmamasi lazim.Ben baglatilari keserek tek tek temizlemek zorunda kalmistim.Piyasada bildigim bircok antivirus programlarini hatta destekleriyle goruserek denedim.Sonuc alamadim.Eger bircok client makineden bahsediyorsak zaten calisma esnasinda sonuc alinamiyor.Urun adi vermek sakincali olur mu bilmiyorum ama SEP Symantec Endpoint Protection ile isimi ustelik calisma esnasinda hallettim.

Size acizane tavsiyem diger urunlerle hic vakit kaybetmeyin.Ben 1 hafta ugrastim.SEP 'i bulunca mesele cozuldu.

Belki ben acemice ugrasmis olabilirim ama soylediklerim tecrubeyle sabittir.

Bu arada boyle bir sorunla karsilasmamak icin SP ve Explorer guncellemelerinin olmasi da yeterlidir.

Gönderildi : 05/02/2010 11:19

Paylaş: