Forum

Terminal Server Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Yazıcı

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
751 Görüntüleme
(@MertKSK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

İstanbulda Çalışan Bir bilgisayarda kurulu USB bağlantılı Yazıcıyı terminal server'a tanıtamıyorum. Driver'i Terminal Server'a kurdum. Bağlantı noktasında sorun var sanırım nasıl yaparım bilginiz varmı ?

Gönderildi : 01/02/2010 21:20

(@KadirGUNER)
Gönderiler: 38
Eminent Member

Merhaba,

1- Yazıcının kurulu olduğu bilgisayarın işletim sistemi nedir?

2-  Terminal Server'ın işletim sistemi nedir?

3-Yazıcı üreticisinin sitesinde driver'ları ve işletim sistemlerini doğru
teyit ettiniz mi?

4- Yazıcının kurulu olduğu PC'de yazıcıyı paylaşıma verip Terminal'den UNC path ile bağlanıp bağlantı kurmayı denediniz mi? Hata (verdiyse) nedir?

Gönderildi : 01/02/2010 23:15

(@MertKSK)
Active Member
Konu başlatıcı

UNC Path nedir ?

Gönderildi : 02/02/2010 14:42

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Sürücüleri server ve pc tarafında doğru yüklediyseniz eğer bir de aşağıda adresini verdiğim makalede yazılanları deneyin. Yüksek ihtimalle sorununuza çözüm olacaktır.

http://support.microsoft.com/kb/302361

Gönderildi : 02/02/2010 18:31

(@MertKSK)
Active Member
Konu başlatıcı

Denedim bunların hepsini yaptım ama bağlantı noktası kısmında sorun var. İstanbuldaki Bilgisayar üzerinden görmesini saglayamıyorum sanırım

Gönderildi : 02/02/2010 20:04

(@kemalsudan)
Gönderiler: 40
Eminent Member

Merhabalar,

Üretici firmadan veya web sitesinden WHQL(Windows Hardware Quality
Labs)
  testinden geçmiş sürücüsünü temin edip yeniden
yükleyin.Ve sonrasında tekrar deneyin.

Gönderildi : 08/02/2010 07:05

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam
Yazıcının bağlı olduğu PC de;
  • LPT için: Yazıcıyı paylaştırın - Uzak masa üstü bağlantısını açın - seçenekler - yerel kaynaklar - burada yazıcıları işaretleyin.
  • USB için : Başlat -Çalıştır-Regedit - Hkey-current-user ---> software--->Microsoft--->terminal server client--->Default-->Add ins--->RDPDR bu kısımda sağ tarafta "Yeni DWORD Değer Oluştur" diyoruz  ve ismine FilterQueueType diyoruz ve FFFFFFFF (8 tane F değeri) veriyoruz.Görünümü şu şekilde olacaktır..   FilterQueueType REG_DWORD 0xffffffff(4294967295)

Ayrıca Terminal server olan makinanın local inde açtığınız
kullanıcının özelliklerinde ORTAM kısmında altta bulunan İşlemci Aygıtları kısmınıda kontrol edin. Orada Oturum Açarken İstemci Yazıcılarına Bağlan işaretli olmalı.

Gönderildi : 08/02/2010 11:42

Paylaş: