Forum

2008 server termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server terminal server erişim hakkında

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

yeni bir server aldık 2008 server 64bit standart tr kurulumu yaptık, sonrasında active directory kurulum ayarları ve kullanıcı tanımlarını oluşturdum.

8 adet terminal server lisansladım ve forumdaki 2008 terminal server kurulum dökümanına göre gerekli yapılandırmayı yaptım. adsl modemde server'a gerekli port yönlendirmesini yaptım.

sorunum şu; farklı bir il de farklı bir internet ağından terminal server ile server sisteme erişim sağlarken xp bilgisayarlardan erişim sağlanamıyor, kullanıcı adı ve şifre doğru olmasına rağmen domaninde kullanıcı yetkilerinde gerekli yetkiler doğru olmasına rağmen server a erişimde sıkıntı oluyor. 

Fakat yine xp pc lerin olduğu ağda işletim sistemi vista olan pc lerde bu sıkıntı yok aynı kullanıcı adı ve şifre ile gayet hızlı ve sağlıklı erişim sağlanabilmektedir. xp pc ler için gereki windows güncellemelerini yaptım sp3 yükledim ama bu sorunu bir türlü aşamadım.

2008 server standart 64bit sisteme xp işletim sistemli pc lerden uyumsuzluk mu yoksa yapılması gereken farklı bir yapılandırmamı var?

Ne yapmalıyım bu durumda yardımcı olursanız çok sevinirim...

Herkese iyi çalışmalar... 

Gönderildi : 31/01/2010 13:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Daha önce böyle bir yapı oluşturmuştum ve böyle bir uyumsuzluk söz konusu değil. Xp işletim sisteminden hangi kullanıcı adı ve parolası ile RDP ile Server 2008 'e baglanmak istiyorsanız o kullanıcı adı ve parolasını faklı bir pc den RDP ile test edin. Bu olmaz ise aynı xp pc den(sorun yaşadığınız ) administrator haklarına sahip bir kullanıcı adı ve parolası ile Server 2008 'e bağlanmayı deneyin.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 31/01/2010 15:19

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

her hangi bir hata alıyor musunuz event loglara  bakınız.

Authentication Method olarak ne seçtiniz ?

Gönderildi : 31/01/2010 16:17

selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2008 server active directory de terminal server a erişecek kullanıcı tanımladım, admin yetkiside verdi. event log larda herhangi bir soruna rastlamadım. yaşadığım sıkıntı xp pcden ip yi yazıp bağlan dediğimde kullanıcı adı şifre paneli geliyor gerekli bilgileri yazırom fakat kullanıcı adı şifre hatalı mesajı geliyor. denediğim bütün xp lerde aynı mesaj. fakat vista pc den deniyorum direk sorunsuz oturum açılıyor

Gönderildi : 01/02/2010 15:03

(@SavasTAN)
Gönderiler: 30
Eminent Member

sanırım xp pc de rdp kayıt yapmış bi yerlere rdp de seçeneklerden manuel olarak admin ve passwordu girip kayıt ederseniz baglan dedigiizde direk baglanıcaktır. iyi günler

Gönderildi : 01/02/2010 15:34

selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorun sorun çözülmüştür arkadaşlar. uzak erişim yapmak istediğim server 'ın dışında ikinci bir server daha var . ikinci server ın uzak erişim portu farklı olmasına rağmen istek ikinci server a gidiyor. asıl bağlanmak istediğim server erişim panelinde domainname\kullanıcı adı şeklinde kullanıcı bilgi girişlerini yazarak erişim sorunu çözülmüştür. yardımlardan dolayı herkese teşekkürler iyi çalışmalar 

Gönderildi : 01/02/2010 15:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Biz teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 01/02/2010 17:03

Paylaş: