Forum

domain ortamında ac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain ortamında acronis ile yedekten geri dönmedeki sıkıntı

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

2003 domain ortamında client bilgisayarlardan alınan yedekler (bu yedeklerin alınma zamanları 3 ay gibi bir süreç önce) sistemlerde bir sıkıntı olduğunda yeniden geri dönüşlerde domaine login olamıyorlar. sistemi domainden düşürüp yeniden domaine dahil ettiğimde sistem sorunsuz çalışıyor.

active directory deki gibi 60 gün içerisinde yedek alınmalı sorunsalından dolayımı aynı sıkıntı yaşanmakta yoksa yedek alma programı ile ilgilimi bir şey bu? kullanılan sürüm acronis 9.7 

Gönderildi : 26/01/2010 23:59

(@oezay)
Gönderiler: 14
Active Member

acronis "SiD"'i degistiriyormu?

Gönderildi : 27/01/2010 00:04

(@CanERTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba.

clientler yedek alınırken pcler kullanıcı isimleri baz alınarak yedekleniyor. sid ile ilgili bir ayar yapmadım yedek alımlarında.

Gönderildi : 27/01/2010 00:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yedek biraz uzun zamanlı olmuş serverde imaj alırken uzun zamanlı değilde kısa aralıkla alsanız sidlerde sorun olmazdı.

Bence bu şekilde full sistem imajı alacaksanız acronisin windows versiyonuun kurarak çalışan sistem üzerinden sistemide kaparmadan yedekleme yapmanız sağlıklı olur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/01/2010 00:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sysprep işlemini yaptıktan sonra imaj alıp test edebilir misiniz?

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 27/01/2010 00:25

(@CanERTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunumu tam olarak anlatamadım sanırım 🙁

sıkıntım tam olarak aslında şu. client yedeklerini 3 ayda bir alıyorum. pc sayısının fazlalığından dolayı. 3 ay önce alınmış bir yedeğe geri döndüğümde sistem domainde açıldığında hatalar veriyor.

Gönderildi : 27/01/2010 00:27

(@CanERTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ben cevap yazar iken mesajınızı görmemişim. aradığım sysprep olduğunu düşünüyorum. test edeceğim.. teşekkür ederim. yardımınız için.

Gönderildi : 27/01/2010 00:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kolay Gelsin  [;)]

Gönderildi : 27/01/2010 00:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bluecolor,

Etki alanına üye bilgisayar hesaplarının parolaları 30 günde bir değişmektedir. Sanırım, sizin yedeklerde bilgisayar hesaplarının parolalarının süresi dolduğundan sorun yaşıyorsunuz. İlgili bilgisayarları etki alanından çıkarıp tekrar kattığınızda bu parolalarda yenilenmiş oluyor. Bu parolaların grup ilkesi ile denetim altında tutulması mümkündür :

http://windowsitpro.com/article/articleid/95049/frequency-of-machine-account-password-changes.html

Etki alanı denetleyicileri kullanıcı hesaplarının parolaları dışında bilgisayar hesaplarının parolalarının da kayıtlarını tutmaktadırlar.

Gönderildi : 27/01/2010 11:34

Paylaş: