Forum

2008 R2 X64 TS yazı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 X64 TS yazıcı redirected ID

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Server 2008 R2 X64 üstüne TS ile bağlanan kullanıcılar bağlandıklarında local yazıcılarıda "yazıcı adı (redirected 3)" şeklinde TS oturumlarına  ekleniyor. Yazdırma sorunum yok.

Ancak döküm alırken kullanılan program crystal report'da tasarlanan form'a göre çıktı alıyor ve crystal report'da da yazıcı ayarlarında kullanıcının o anki session'unda bağlanan yazıcısını seçerek formu kaydetmem gerekiyor.
Örnek vermek gerekirse diyelim kişi nin yazıcısı "oki ml 3320 (redirected 5) şeklinde oturumuna eklenmiş. Ben crystal report'dan bu yazıcıyı seçiyorum ve formu kaydediyorum. Kullanıcı bağlandığında yazıcının yanında redirected 5 yazdığı sürece sorun yok ama redirected 5 den faklı bir sayı olursa crystal report'da o yazıcı seçilmediği için tasarlanan form görünmüyor ve çıktı kağıda uymuyor gibi bir sorun oluyor.

İstediğim her bağlanan kişinin sürekli aynı ID numarasını alması redirected 5 ise hep 5 olarak bağlansın. Mümkünmüdür?

Gönderildi : 22/01/2010 15:07

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

http://ts.veranoest.net/ts_faq_printing.htm#sessionid_in_printername  linkine bakın işe yarıyor mu bilmiyorum.

lakin arada vpn ve sonrasında rdp yapılıyorsa hiç buna gerek kalmadan ve redirect işlemi yapmadanda printerı local printer gibi kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 22/01/2010 16:43

Paylaş: