Forum

administrator kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

administrator kullanıcısına verdiğim izin kayboluyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@ilyasozsarac)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

DC üzerinden administrator kullanıcısının security tabına girip bir kullanıcı ekliyorum ve herhangi bir izin veriyorum. Yaklaşık 1 saat sonra baktığımda o eklediğim kullanıcı silinmiş oluyor. Birşey benim yaptığım değişikliği geri alıyor. Diğer kullanıcılara verdiğim izinlerde bir problem yok sadece administrator kullanıcısında oluyor. Ortamda 2 adet DC var. DC ler W2k3 Ent SP2 ve updateleri yapılmış durumda. DC ler arasında replikasyon sorunu falan yok.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 22/01/2010 13:49

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Yazdıklarınızda kafama takılan bir nokta var. Administrator kullanıcısının security tabına kullanıcı eklemekteki amacınız nedir?

Gönderildi : 22/01/2010 14:23

(@ilyasozsarac)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler, hoş bulduk.

Exchange için "send as" izni vermek istiyorum. Yani eklediğim kullanıcının administrator adına mail atabilmesini istiyorum. Exchange 2007 kullanıyorum. Aynı işlemi Exchange Management Console dan da yaptığımda aynı şey oluyor.

Gönderildi : 22/01/2010 14:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İlgili eposta depolama biriminde ( "mailbox store" ) izinlerin üstten devralanmasını devre dışı bıraktınız mı?

Gönderildi : 23/01/2010 00:49

(@ilyasozsarac)
Active Member
Konu başlatıcı

Nereden yapacağımızı tarif eder misiniz?

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 24/01/2010 03:24

(@TolgaEryilmaz)
Gönderiler: 6
Active Member

ilk olarak active directory yönetim konsolunu açın. görünüm menüsünde
gelişmiş özellikler seçeneğinin seçili oldğnuna bakın değilse seçin.

sonra  administrator kullanıcısının hesap özelliklerine girin . oradan güvenlik sekmesine tıklayarak bu kullanıcı için farklı gönder izni olması gereken hesabı ekleyin. ( yani kimin administrator adına mail atmasını istiyorsanız ) sonra İzinler kutusunda, uygun hesap için "Farklı
Gönder" izni ver
iznini tıklatın.  tamam diyerek kapayın..sonra ilgili servise restart atmayı unutmayın

Gönderildi : 11/02/2010 00:58

Paylaş: