Forum

wsus güncellem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus güncelleme takibi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_
Konu başlatıcı

MErhaba,

Wsus sisteminde bilgisayarlar kendini güncelliyor.Wsus üzerinde bunun yüzdeleri gözüküyor.

Fakat bazen c:\windows\windowsupdate.log içine bakınca bazen microsoft update ismi gözüküyor.

Ben wsus üzerinden update çekildiğini güncelleme işini wsus serverin yaptığını tam olarak nasıl tespit edebilirim.Yüklenen güncellemelerin nereden geldiğini.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/01/2010 03:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Policy ile windows update server olarak wsus u tanıtmanız ve wsus üzerinde wsus erişilemiyor ise internetten update e izin vermezsen sorun olmaz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/01/2010 03:12

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Hakan hocam bu saatte fiber hızındasınız:)

Policyde felan sorun yok ayarlar tam güncellemde sorun yok, ben nasıl emin olacağım güncellemerin wsustan geldiğinden.

Serverde logda hem wsus hemde bazen microsoft update ismi geçiyorda ondan kafama takıldı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/01/2010 03:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

loglara bakarak ki bakıyorsun .. bizimlede paylaş o zaman , ama ms yazıyor ise demek ki oradan indirmiş ...

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/01/2010 15:47

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hakan hocam son loglarda http://server:8530  oalrak gözüküyor sanırım senkronize olmuş sistem.

Saygılarımla.

Gönderildi : 21/01/2010 15:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

geçmiş olsun 🙂

Gönderildi : 21/01/2010 15:54

Paylaş: