Forum

Server daki yazıcıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server daki yazıcılar kendi kendine gidip geliyor.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Server 2003 Std.Ed. Servis Pack 2 üzerindeki programı gün içinde aynı anda yaklaşık 30-35 kullanıcı uzak masaüstü ile bağlanıp kullanıyor. Son 1 haftadır server üzerindeki yazıcılar kendi kendine gidip bir süre sonra kendi kendine tekrar geliyor. Son 1 haftadır da hiçbir değişiklik yapmadım makine üzerinde. Çok sıkıntı yaşamaya başladım. Sebebini araştırmaya başlayacağım fakat nerden başlayacağımı bilmiyorum. Zor bir duru ile karşı karşıyayım. Yardımcı olabilirmisiniz? Ne yapmalıyım?

Gönderildi : 13/01/2010 19:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Öncelikle event logları inceleyiniz. Ayrıca servislerden print spooler servisini sürekli açık kalması gerekirki, printerlara ulaşabilesiniz.Servis bazen stop oluyor olabilir. Spooler dosyasının izinlerini kontrol ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/01/2010 19:10

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu kadar hızlı bir cevap için teşekkürler. servise hep bakıyorum. Yazıcılar gittiğinde start konumunda hep. Loglara baktım şimdi aşağıdaki mesaj var. 2-3 dk da bir bu error mesajı gelmiş. Ne demek bu şimdi?

Faulting application spoolsv.exe, version 5.2.3790.3959, faulting module ntdll.dll, version 5.2.3790.4455, fault address 0x0002a774.

For more information, see Help and Support Center at

http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp. 

NOT : toplamda servera tanımlı 30 civarı yazıcı olmasına rağmen "Generic / Text Only (from USERSUBE019) in session 21" şeklinde onlarca yazıcı adı geliyor devamlı. Bunlar rdp ayarlarında yazıcıyı getir denen bir yer var sanırım ondan geliyor diye biliyorum ama kullanıcı log off olduğunda gitmedi gerekmiyormu bunların?

Gönderildi : 13/01/2010 19:16

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Registry backup alıp daha sonra makaledeki şekilde düzenlermisiniz.

Gönderildi : 15/01/2010 02:45

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorun şu şekilde çözüldü.

Tüm bilgisayarlarda Uzakmasaüstü bağlantı özelliklerinden yazıcının işaretini kaldırdım. 3 gündür takip ediyorum. Hiç gitmedi. Teşekkürler yardımlarınız için.

Gönderildi : 16/01/2010 18:45

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.Sorun olursa bildirirsiniz.

Gönderildi : 17/01/2010 01:20

Paylaş: