Forum

Kullanıcılara otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcılara otomatik mesaj?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
3,471 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm 2 adet sorum olucak yadımcı olursanız sevinirim.Öncelikle biliim sektöründe 19 yasında olarak yeni başlamaktayım ve bu siteyi takip ederek bir cok konuda kendimi geliştirmeye calışmaktayım Öncelikle makale yazan ve forumlarda sorulara yardımcı olan abilere teşekkür ederim SORUM:

-100 kullanıcılı bir domain yapısı var iceride server 2003 kurulu ben A.D yada Group policy üzerinden kullanıcılara otomatik mesaj gonderebilirmiyim online olarak yoksa bunun icin 3.part yazılımamı ihtiyacım vardır?

ikinci sorum ısa server ila ilgili burada ki makaleleri takip ederek  yavaş yavaş cozmeye başladım yanlız şu kafama takıldı diyelim ki biz uzak bağlantı portunu acıyoruz 3389 yada vpn icin 1072 portunu isa kural yazıyoruz peki bu  portları modemin icinden de ammamız gerekiyormu?İlk once istekleri modem karşılamıyormu?

teşekürler 

Gönderildi : 10/01/2010 07:42

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

1. net send komutu ile domain ortamına msj atabilirsin client içinde messenger servisi açık olmalı

terminal servis olan bir ortamda ise msg komutuyla olur.

2. internet ip in modem üzerinde ise ilgili yönlendirmeyi yapmalısın 3389 için yada vpn portları için

sonrasında isa serverda publish rule oluşturmalısın.

Gönderildi : 10/01/2010 08:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kullanıcılara aynı anda mesaj yollayabilirsin. bu işlem için iki yöntem kullanabilirsin ;

1. Kullanıcılara ait pc de servislerden messanger servisini aktif hale getirmek koşulu ile  NET SEND  PC ADI\IP Adresi YAZILACAK MESAJ

aynı anda birden fazla pc'ye mesaj göndermek için ise NET SEND * Yazılacak Mesaj komutunu kullanabilirsin.

2. Kullanıcılar oturumlarını açarken ilgili mesajın karşısına çıkmasını sağlayabilirsin. Bunun için ise notepad içerisine msgbox("Yazılacak Mesaj" )

şeklinde yazıp vbs uzantılı olarak kaydettikten sonra Active Directory Users and Computers 'da ilgili yapısal birim ya da domain adı üzerinde group  policy ayarlarına  gelerek Logon Script bölümüne ilgili vbs dosyasını ekleyerek toplu halde mesaj iletebilirsin.

Vpn ve Remote Desktop için kesinlikle modem den ilgili portların açılıp , ilgili sunuculara yönlendirilmesi gerekiyor.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 10/01/2010 15:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

cevap icin cok teşekürler

Gönderildi : 11/01/2010 03:36

(@neslihan)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

Kullanıcılara aynı anda mesaj yollayabilirsin. bu işlem için iki yöntem kullanabilirsin ;

1. Kullanıcılara ait pc de servislerden messanger servisini aktif hale getirmek koşulu ile  NET SEND  PC ADI\IP Adresi YAZILACAK MESAJ

aynı anda birden fazla pc'ye mesaj göndermek için ise NET SEND * Yazılacak Mesaj komutunu kullanabilirsin.

2. Kullanıcılar oturumlarını açarken ilgili mesajın karşısına çıkmasını sağlayabilirsin. Bunun için ise notepad içerisine msgbox("Yazılacak Mesaj" )

şeklinde yazıp vbs uzantılı olarak kaydettikten sonra Active Directory Users and Computers 'da ilgili yapısal birim ya da domain adı üzerinde group  policy ayarlarına  gelerek Logon Script bölümüne ilgili vbs dosyasını ekleyerek toplu halde mesaj iletebilirsin.

Vpn ve Remote Desktop için kesinlikle modem den ilgili portların açılıp , ilgili sunuculara yönlendirilmesi gerekiyor.

Kolay Gelsin

merhabalar ben suan icin netsend ile mesaj yolluyorum ama daha iyi bir sistem aramaktayım. Mesela ben mesaj atınca kullanıcıların ekranlarının sag kosesinden cıkan bir pencere olabilir.msn haber ve mail gelince oldugu gibi. Bu konuda yardımcı olursnız sevinirim. Baya bir araştırma yaptım ama hala bir cozum bulamadım..

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 01/10/2010 13:43

(@neslihan)
Gönderiler: 6
Active Member

Merhaba,

Kolay Gelsin

merhabalar ben suan icin netsend ile mesaj yolluyorum ama daha iyi bir sistem aramaktayım. Mesela ben mesaj atınca kullanıcıların ekranlarının sag kosesinden cıkan bir pencere olabilir.msn haber ve mail gelince oldugu gibi. Bu konuda yardımcı olursnız sevinirim. Baya bir araştırma yaptım ama hala bir cozum bulamadım..

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 01/10/2010 13:43

Paylaş: