Forum

bat dosyası ile kla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bat dosyası ile klasör silme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,799 Görüntüleme
(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Terminal serverda ERP programı her kullanıcı accounttunda temp klasörü acıyor ve bazı dosyaları buraya atıyor. bir bat dosyasıyla her kullanıcının kendi oturumu actıgı anda bu TEMP klasörünün içini otomatik olarak sildirtebilirmiyim acaba?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/04/2008 14:21

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhabalar;

Zamanında bir arkadaşımın temporary internet files klasörünü her logoff oluşunda temizlemesi için bir bat dosyası yapmıştık. bunu da group policy'de script olarak atmıştık.. sizinle paylaşayım hemen...

RD /S/Q "C:\Documents and Settings\%UserName%\Local Settings\Temporary Internet Files\"
mkdir "Temporary Internet Files"

Gönderildi : 23/04/2008 14:29

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Zamanında bir arkadaşımın temporary internet files klasörünü her logoff oluşunda temizlemesi için bir bat dosyası yapmıştık. bunu da group policy'de script olarak atmıştık.. sizinle paylaşayım hemen...

RD /S/Q "C:\Documents and Settings\%UserName%\Local Settings\Temporary Internet Files\"

Teşekkür ederim.Tempi silemiyorum bu komutla malesef ayrıca belirtmedim galiba TEMP klasörünü değilde içindekileri silmek istiyorum.

Terminal Server oldugu için domainde değil makine  GP den yapamıyorum malesef ama map drive yaptıgım bir bat var onun içine eklemeyi düşünüyorum.

Gönderildi : 23/04/2008 14:35

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhaba aşağıdaki konudan devam edebilirsiniz..

http://cozumpark.com/forums/thread/14326.aspx

Ek olarak  All userın startup 'ına hazırladığınız bat dosyasını kopyalarsanız tüm kullanıcılarda işe yarayacaktır.

Tam adres.."C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 23/04/2008 14:57

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

İstediğimi tam oalrak yaptım yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/04/2008 16:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

arkadaşlar bu işe yaramıyor,

test etmek için denedim olmadı ardından  mkdir yerine del komutu kullandım silmek istiyormusunuz gibi soru yordu e/h şeklinde e ddim ardından pencere kapanıyor normal larak . daha sonra temporary int files baktığımda içi dolu görünüyor silinmemiş görünüyor yani...

Gönderildi : 24/04/2008 15:49

Paylaş: