Forum

Serverdaki Porgraml...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Serverdaki Porgramların Acılısındaki degişiklik

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

isyerimizde bir serverımızda daha once tıklama yolu ile actıgımız programlar nedenini anlamadıgım sebeten dolayı şimsi tıkladıgımda once asagıdaki gibi bir ekranla karsılasıyorum. aynı serverda 3 hdd var 1 taneside cift tıklama ile acılmıyor aynı asagıdaki ekran gibi acılmasını istiyor bunun nedeni ne olabilir bilgisi olan varmı acaba?

[URL= http://img408.imageshack.us/img408/9274/87976224ui2.th.jp g" target="_blank">http://img408.imageshack.us/img408/9274/87976224ui2.th.jp g"/> [/IMG][/URL]

[URL= http://img246.imageshack.us/img246/9473/63052696yx7.th.jp g" target="_blank">http://img246.imageshack.us/img246/9473/63052696yx7.th.jp g"/> [/IMG][/URL] 

Gönderildi : 26/02/2008 16:22

(@YalcinGurkan)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Merhaba,

Daha önce başımıza özellikle usb disklerde geldi böyle birşey ve arkasında virüs olduğunu bulduk virüsü temizledik sonra sorun düzeldi.Eğer yapmadıysan iyi bir antivürüs yazılmıyla sistemi bir taratmanda fayda var..

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 26/02/2008 16:27

(@Anonim)

symantec antivirus kurulu  tarattırdım bulamadı bir kaç defada spy taraması yaptım birsey bulamadılar. sorun aynen devam

Gönderildi : 26/02/2008 16:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bunlar birbirinden bağımsız konular

ilki eğer bir sürücü üzerine tıkladığınızda çıkıyor ise o sürücüde bir virüs vardı ve autorun.inf atmış ancak virüs programınız bu inf içindeki exe yi silmiş ve bulamadığı için bu hata çıkıyor.

eğer bir dosyaya tıkladığınızda çıkıyor ise ya ilgili dosyayı açacak program yok veya uzantısınısilmişsiniz.

ikinci resim ise bir sorun değil bu internet explorer security ayarları ile ilgili . bunu değiştirerek bu sorgudan kurtulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2008 16:30

(@Anonim)

Merhaba

bunlar birbirinden bağımsız konular

ilki eğer bir sürücü üzerine tıkladığınızda çıkıyor ise o sürücüde bir virüs vardı ve autorun.inf atmış ancak virüs programınız bu inf içindeki exe yi silmiş ve bulamadığı için bu hata çıkıyor.

eğer bir dosyaya tıkladığınızda çıkıyor ise ya ilgili dosyayı açacak program yok veya uzantısınısilmişsiniz.

ikinci resim ise bir sorun değil bu internet explorer security ayarları ile ilgili . bunu değiştirerek bu sorgudan kurtulabilirsiniz.

Tesekkurler Hakan hocam ikinci cevabiniz dediginiz gibi sanırım cunki ie security ayarları ile activex yuklemek icin oynamistim sirkete gider gitmez deneyecegim. ilk resimdeki problem icin yapabilecegim bir cozum varmi acaba yoksa onunla birllikte yasamaya mecburmu kaldim 🙂

Gönderildi : 26/02/2008 16:49

(@SedatKahraman)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhaba..

Bu tip hatayı, knigt virüsü yapıyordu. Virüsü temizledikten sonra. Sürücüye sağ tık, özellikler.. araçlar. hataları denetle.

Bu işlemi yaparak, sorunu çözüyordum. Sen de bi dene, kolay gelsin.

Gönderildi : 26/02/2008 17:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

disk içinde ana dizindeki autorun.inf yi sil yeter.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2008 17:11

Paylaş: