Forum

Server 2003 Standar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Standart TR Paylaşım Sorunu !!!

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@HakanAKGUN)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acillll 

Arkadaşlar merhaba;

Server 2003 TR içerisindeki herhangi bir dosyaya paylaşım veriyorum. Domain yok. Tanımlamış olduğum kullanıcıların erişmesini istiyorum fakat Everyone kaldırıldığında İzniniz yok, sistem yöneticinize başvurun hatasını alıyorum. (Paylaşıma ve güvenlik kısmına erişime izin verilen kullanıcıları da ekliyorum.) Nerde yanlış yapıyorum bana yardımcı olur musunuz? 

Gönderildi : 26/12/2009 18:30

(@HakanAKGUN)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

???????

Kimse taktik vermeyecek mi? :(:(:(

Gönderildi : 26/12/2009 19:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Domain olmayan bir ortamda bu sorunları yaşamanız çok normal.

Server 2003 olan sisteminize ufak bir operasyonla domain kurmanızı ve diğer kullanıcılarıda bu servere login etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Şu anda work group olarak serbest çalışan bilgisayarlar arasında yapmaya çalıştığınız paylaşımda everyone olarak açık bırakırsanız paylaşımı herkese açık dmektir ve herkes işlem yapar.Fakat everyone kaldırıp tanımlamış olduğunuz kullanıcları eklerseniz ve o tanımlanmış kullanıcı ile aynı isme sahip olan kullanıcı başka pcden bu sisteme bağlanmak isterken replike olmada sorunlar varsa bu tarz sorunlarla başınız ağrır.En rahatı full açmak yada domain kurmaktır.

Ben elinizde imkan varken domaini kesin öneririm.İstediğiniz klasöre istediğiniz kişi girer istediğiniz haklardan etkilenir.

Hatta file server kurarak her kalasöre kota içeriklerinde nelerin olmasını isterseniz onlar olabilir gibi aksiyonlar yapabilirsiniz.

Tabiki fikir sizin bu konuda yardımcıda olabilirim uzaktan.

Konu ile ilgili olrak makalelerde mevcut.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/12/2009 00:12

Paylaş: