Forum

windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 server std systemstate yedek sorunu

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@forza)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

windows 2008 server std. üzerinde yedekleme olayı tam bir kabus.R2 de bu olay değiştirilmiş ama üzerinde gelen backup :(((

systemstate yedeğini komutla almak istiyorum aşağıdaki hatayı alıyorum.Eksik bir eklentimi var tam bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca c: üzerinde almıyor yedeği bu bir register değeri ile değiştiriliyormuş ama standartı ile oynamak istemiyorum.Saygılarımla. 

Gönderildi : 24/12/2009 20:27

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Event Viewer dan hata loguna bakıp bilgi verebilir misin?

Bir de o başarısız olan işlem günlüğünde ki bilgilere bakıp error veren yeri ya da tamamını yazabilir misin?

Ayrıca d sürücünde yeterli yerin var mı?

Doğrudur normalde sistemin olduğu sürücü üzerine yedekleme alınmasına izin vermez. Hatta network üzerinde ki bir paylaşıma dahi yedeklemenize izin vermez [:)]

Kolay gelsin...

Gönderildi : 24/12/2009 22:44

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Logların boyutu 0kb içinde hiç bir şey gözükmüyor.D diskimde 25 gb boş alan var systemstate yedeğinin 2008de az büyük olduğu şöylenmişti ama umarım 25 gb alan yetersiz değildir.

Bu aşamada ne yapmam lazım. 

Gönderildi : 25/12/2009 00:34

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorun çözüldü sorun yedeği terminal servisten bağlanıp almamdan kaynaklanıyormuş.

Makineden normal login olunca yedek almaya devam etti sorun kalmadı.

Terminal server üzerinden adminle login olduğum halde böyle kısıtlama yapması normal mi?

Gönderildi : 25/12/2009 01:22

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Çok ilginç. Şimdi denedim test sistemimde ve remote desktop ile bağlanıp dc min system state yedeğini sorunsuz aldım. Aslında müsait zamanda bir daha deneyin isterseniz.

Neyse sorunun çözülmesine sevindim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/12/2009 02:22

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bende resimdeki hatayı veriyor.Bende nette araştırdım yabancı forumlarda haklardan kaynaklandığını söyledi.

Terminalle bağlanan kişinin yedek alması için hangi haklara sahip olması gerekir acaba? 

Gönderildi : 25/12/2009 11:45

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dün akşam sanal win2008 de systemstate backup işlemi tamamlandı ama reel dc üzerinde systemstate backup almak isterken

bu hatayı alıyorum yedek aldığım klasörde everyone full hak sahibi.Administrator backup operatör üyesi ne yapabilirim? 

Gönderildi : 25/12/2009 12:48

(@forza)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Komut satırında bu komutları çalıştırdım sorunum düzeldi.Ama 2008 oaln başka bir makinede sistem state alınırken.Dc olan makinede neden sistem state almaz?Bu klasörlere neden izin vermek gerekir neticede ikiside win2008 std.

Bu arada r2de durum nedir?Dosya yedekelme ve sistemstate konusunda?Win 2008 yedeklemsi rezalet hem çok uzun hem boyutları büyük. 

Takeown /f %windir%\winsxs\filemaps\* /a 

icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant "NT AUTHORITY\SYSTEM:(RX)" 

icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant "NT Service\trustedinstaller:(F)" 

icacls %windir%\winsxs\filemaps\*.* /grant BUILTIN\Users:(RX)

net stop cryptsvc 

net start cryptsvc 

Gönderildi : 25/12/2009 13:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Arkadaşlar bu konuda yardımcı oalcak kimse yokmu normal win 2008 üzerinde komut satırından sistemstate backupu d: diskine alırken sorun yok fakat win 2008 dc kurulu ve üzerinde exchange kurulu sistemde yukarıdaki parametreleri girmeden sistem state backup almıyor bu neden kaynaklanır.

Hata yukarıdaki resimde.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/12/2009 17:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Evet inceledim bunları uğur bey.

Ben komut satırında postta belirrtiğim komutları uygulatınca sorun kalmadı.Normal 2008 yedeklemsinde yok.Ad olan sistemde hata veriyordu.Bende komutları uygulayınca sorun kalmadı.Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/12/2009 19:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geçmiş olsun.Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 28/12/2009 01:57

Paylaş: