Forum

2008 r2 Server - 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 Server - 2003 DC GPO ve OU ile Kaldırımadığım menüler Yardım !!

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@ResatDOKUK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Networkümde 2003 ent DC var, buna üye olan terminal server olarak kullanmak istediğim 2008 r2 var 2003 üyesi ve dc deki OU kullanıcım sistemimdeki 2003 olan bir ts ye bağlandığında sorunsuz tüm menülere gerekli yetkileri alıyor. fakat 2008 servere bağlandığında aşağıdaki menüdeki kırmızı ,ile işaretlediğim yerleri kaldıramıyorum, yeşil ile işaretlediğim yerede herhangi bir program koyamıyorum, konu benim için çok önemli, yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/12/2009 00:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

2003 üzerinden 2008 R2 yi yönetme şansınız yok . yani tam anlamı ile policyler ile yönetemezsiniz bunun için local policy yi kullanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2009 03:10

(@ResatDOKUK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam; local policy için baya uraştım fakat user dosyalarının,  ve windows securutiy ayarlaya bildim, alttaki menudeki kısayolları ve computer, administrative tools, kaladıramadım, kadırmadığım gibide kullanıcıya alt task bara kısa yol da ekleyemeyorum.

Gönderildi : 24/12/2009 12:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

User Configuration - Administrative template - Start menu and task bar

tüm ayarlar burada. var olan bunlar eğer bundan fazlasını istiyorsan admx yazman gerekli ki bu da ciddi uzmanlık isteyen bir iş .

taskbar için ise kısayolu gpo ile değil script ile eklersin bir bat dosyası hazırla bu bölüme koymak istediğin linkleri kopyalacak ilgili dizine , sonra bunu bat olarak logon a gpo ile çakarsan istediğin olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/12/2009 14:52

Paylaş: