Forum

TS Kilitlenme hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

TS Kilitlenme hk.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
573 Görüntüleme
(@bbozoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bazen TS Server 2003 donuyor. MSTSC den ulaşamıyorum ama ping atabiliyorum.Serverin yanına varıyorum ordan açmak istediğimde ekranda masaüstü simgerli yok, başlat çubuğu yok bir çekilde donmuş bir ekranla karşılaşıyorum.Bu terminal servere 10 Thin clint 5 Normal PC üzerinde çalışıyor.Bu kullanıcılardanmı yoksa TS de i bir sorundan mı bu kitlenmeler oluyor.Event loglarda genelde açağıdaki hata mevcut bu hata da nedir anlayamadım.Yardımlarınızı istirham ediyorum. 

"Windows cannot load extensible counter DLL Fax, the first DWORD in data section is the Windows error code.

For more information, see Help and Support Center at "

Gönderildi : 22/04/2008 12:48

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

http://support.microsoft.com/?id=891330  linki incelemenizde fayda var

Gönderildi : 22/04/2008 13:28

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

server 7/24 açık diye birinin download'a dayanması ihtimali de gelmiyor değil aklıma görev yöneticisinden processlere bakmak lazım.

Gönderildi : 22/04/2008 13:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hazır aklıma gelmişkens ormak istiyorum.

beni mazur görün şimi TS bağlanan normal xp makinlere clinent istemci diyoruzya thin server      n eoluyor peki onu öğrenebilirmiyim diğer     istemci lerden farkıu nedir daha küçük      notebook gibi pc lerin ilave edilmesi mi   dmeek oluyor bunu acıkalrmısınız. TS     yad  genel olarak thin ne dmeek.

Gönderildi : 22/04/2008 14:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

araştırdığım kadarıyka küçük sunucu demek ama özllikleri endir onu öğrenmek istiyorum mesala xp yüklü makinler ri ts kattığımızda onlar normal clietns oluyor.

yoksa thin server tıpkı 2003 server yüklü  bir bilgisayarmı oluyor küük sunucudan kastedilen. ???

Gönderildi : 22/04/2008 14:18

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Thin server bildiğim kadarı ile(pek te emin olmamakla beraber) tek bir  görev atanmış server oluyor.

Yani sadece print server yada sadece bir web sayfasının host edildiği server vb..

Terminal server ile ilgili sıkıntıya gelince çalıştığım yapıda 4 adet terminal server var.Ve tecrübelerime dayanarak bunun bir 3 party yazılım tarafından kaynaklama ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.3 party derken ozel yazılımlardan bahsediyorum örnek olarak bir ara ts lerden birinde sürekli donma oluyordu ve bu server a santral ses kayıt işlemini yapan bir cihaz bağlıydı çıkardım donmalar kesildi. :):)

Başka sebebleride olabilir tabi terminal server performans olayı çok kapsamlıdır.

Mesala acrobat distiller da terminal üzerinde kilitlenmelere neden olur.Bence console üzerinde cpu yu monitör et task manager da process bölümünde en çok cpu kullannan uygulamaları görebilirsin.Alttaki show process for all users ı işaretlemeyi unutma.

Gönderildi : 22/04/2008 17:36

Paylaş: