Forum

IIS7 ve 401 hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS7 ve 401 hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,629 Görüntüleme
(@semihtuncer)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Varsayılan ayarlar ile kurulmuş bir windows 2008 sunucuda web sunucusu rolu aktive edilmiş ve buraya basit bir web sayfası konulmuştur. Sunucu üzerinden bu sayfa çağırıldığında herhangi bir sorun görülmezken, dışarıdan bağlanıldığında "401 - Yetkisiz: Geçersiz kimlik bilgileri nedeniyle erişim reddedildi" mesajı alınmaktadır. Sorun sanırım IIS ile ilgili bir erişim hakkı sorunu ancak IIS7 de nereden müdahale edeceğimi bulamadım.

Gönderildi : 22/12/2009 21:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Authentecation methodları kontrol ediniz.Ayrıca ilgili IIS te ilgili web site için securty izinlerni kontrol ediniz. 

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/12/19/video-_31013101_s-7-zerinde-oklu-websayfas-yay-nlama-multiple-website-publishing.aspx  

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 23/12/2009 00:40

(@semihtuncer)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dün (23 Aralık 2009) akşam Hakan Uzuner hocanın webcast'ini izledikten sonra, diğer bir bilgisayardan siteye ulaşmak yerine IIS7 üzerinden görüntülemeye çalışınca hata ve çözümünü açıklayan bir sayfa açıldı. Böylece sizin de beni uyarmaya çalıştığınız gibi kimlik doğrulama metodları yüzünden oluşan sorunumu çözmüş oldum. Akşam 21:00 dan 22:00 ye kadar kendi kişisel dinlenme süresinden fedakarlık ederek bilişim dünyasına katkıda bulunmaya çalışan Hakan hocama ve soruları yanıtlama çalışan sizlere bir kez daha teşekkür ederim.

Gönderildi : 24/12/2009 02:02

Paylaş: