Forum

Terminal server bu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server bu işleri yapar mı?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
634 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1 - Şirket içerisinde access veritabanı kullanılarak yapılmış bir uygulama var ve satış bölümümüz bilhassa bu uygulamayı kullanarak müşteri bilgilerine ulaşıyorlar. Bu uygulamayı terminal server üzerine kurarak client tarafında sadece kısayolu göstererek bu uygulamayı çalıştırabilirmiyiz. Niçin böyle bir talep var diye soruyorsanız. Lisans açısından. Client bilgisayarda basic lisansı kullanılmak zorunda. Access olduğunda office pro olmalı.

2 - Şirket içerisinde ofis yüklü olmayan bilgisayarların terminal server üzerinde bulunan word excel dökümanlarına ulaşarak işlem yapabilmelerinde bir sıkıntı oluşurmu?

3 - Uzak masaüstü bağlantısı için kullanılabilir olduğunu okudum. 24 nisan 2003 tarihinden önce alınmış windows xp ler için lisans almaya gerek yok diye bilgi aldım. Doğrumudur. Lisansın o bilgisayar için 24 nisan 2003 tarihinden öncemi sonramı alındığını microsoft bilgi verebilir mi?

Bu yapıyı kullanacak kullanıcı sayısı yaklaşık 10 çalışandır. Maliyeti tahminen ne olabilir.

Gönderildi : 26/02/2008 14:15

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

1. sorunuza gelince Tavsiyem odbs bağlantisi ile access viewer kullanarak bu lisans problemini aşabilir ve her clientin kendisinde bu access dosyasini kullanmasini sağlayabilrisiniz

2. Her kullanicinin kendine ait bir accountu var ise TS de problem olmaz.

3. bahsettiğin lisans işlemini hic duymadim.

Gönderildi : 26/02/2008 14:44

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

1. access lisans'indan kacarken ts cal lisans aciginiz dogmiyacak mi ?

3. o dedigin win2000 server uzerinde gelen built in terminal server'a logon olucak windows xp'ler icin gecerli. yani windows 2000 terminal server'in var ve yukaridaki belirtmis oldugun tarihten once alinmis windows xp lisansin var ise ayrica TSCAL alma gerekliligin olmuyor. (yinede ms lisans isi sanildigi kadar basit degil, bir musteri temsilcisi ile gorusmende fayda var)

Gönderildi : 26/02/2008 19:24

Paylaş: