Terminal Server lis...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server lisanslama ve 120 gün limiti  

  RSS
Taylan Ozgur
(@TaylanOzgur)
Üye

Merhabalar;

ad yapısı olan bir sistemde terminal server kullanıyorum. bunun icin unix uzerinden calısan thin clientlar kullanıyorum. terminal server kurulumunu yaparken 120 gün per device olarak ayarlamıştım.  lisansı daha sonra aldım ancak bir arkadasım daha sonra lisansı etkinlestirdiginde sorun yasamıstı hemen hemen aynı sistem(thin clientlar) su an sürenin bitimine 20 gün kaldı ve etkinleştirme yaptıgımda certifika eklenmiş olmasına rağmen clientlar register edilmeden 120 günlük olan lisansı tercih edecekler. ben unix uzerinden kullandıgım icin değiştirebileceğim bir register kaydı yok. Bu konuda ne yapabilirm?

Alıntı
Gönderildi : 14/12/2009 16:26
ermandem
(@ermandem)
Üye

alakasız olacak ama acaba lisansı nereden aldınız?

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2009 19:26
udogrucan
(@udogrucan)
Üye

merhaba Terminal server açısındanThin Clientların unix veya başka bir OS üzerinde çalışmasının hiç bir önemi yok , RDP protokolünü desteklemesi yeterli , TS Licensing Server üzerinde TS CAL lisanslarını aktif ettikten sonra TerminalServer Configuration üzerinde Lisans türünü "Per Device"olarak ayarlamanız lisansı başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz için yeterlidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/12/2009 19:57
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Terminal server üzerinde üzerinde lisanları yüklemeniz yeterli.Thinclietlar açılışta terminal serverın ipsi ve kendi userları ile authentice olup, oturum açarlar.Yönettiğim sistemde thinclientlar kullanıyorum.Thinclieny üzerinde lisanlama ile ilgili yapcağınız ayar yoktur.Server tarafında ok ise işlem tamamdır.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2009 03:22
Paylaş: