Forum

Server 2003 php + m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 php + mysql + phpmyadmin kurulması

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar server 2003'e şu anda IIS kurdum(FTP hizmeti verebilmek için.) Aynı server üzerine paket olarak Apache2Triad kursam yani IIS'ye php, mysql ve phpmyadmini ayrı ayrı tanıtmasam her hangi bir problemle karşılaşırmıyım. IIS de kurulu herhangi bir web sitesi yok.  Sadece FTP'yi etkiler mi, bunu öğrenmek istiyorum. İyi hafta sonları.

Gönderildi : 13/12/2009 18:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

IIS için varsayılan web sitesini durdurmanız yeterli ( yada portunu değiştirin )

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2009 19:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hakan bey, ilk önce teşekkür ederm. 192.168.10.5 dediğimizde index.php sayfasının çıkmasını istiyorum, bu nedenle varsayılanı değiştirmem gerekmez mi? 

Gönderildi : 14/12/2009 01:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

Anlayamadım ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2009 01:57

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Hakan bey, ilk önce teşekkür ederm. 192.168.10.5 dediğimizde index.php sayfasının çıkmasını istiyorum, bu nedenle varsayılanı değiştirmem gerekmez mi? 

Sanırım istedigin linkteki resimde göreceksin.

index.php yi ilk sıraya getirdiginde directory adını yazdıgında ilk olarak directory içindeki index.php yi arayacak ve var ise ekrana basacaktır.

LİNK

Gönderildi : 14/12/2009 02:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, server 2003r2 ye apache2triadı kurdum. .php dosyalarını sorunsuz çalıştırıyor fakat localhost/phpmyadmin yazdığımda aşağıdaki hataları vermektedir. bunun için ne yapabilirim. Teşekkür ederim.

mysql uzantısı yüklenemiyor,
PHP konfigurasyon dosyasını kontrol ediniz.
Yardım  - yardıma tıkladığımda phpMyAdmin 2.6.3-pl1 Documentation çıkmaktadır.

Gönderildi : 17/12/2009 16:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar başka servera kurudğumda da apache çalışmıyor. Serviste manuelde otomatikte çalışmıyor. Resim aşağıda. ne yapabilirim.

Şunu eklemek istiyorum. Apache monitörden baktığımda Apache server stop durumunda hıcbır sekılde start seklıne donuşmuyor.

Gönderildi : 17/12/2009 19:10

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

event log larda neler görünüyor hata varmı orayıda paylaşabilirmisiniz ?

Gönderildi : 17/12/2009 20:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

İyi günler.

Başlığa bakarak daldım; derdin Apache2Triad kurulumunu sağlıklı yapmaksa internet sitesindeki kurulum yönergelerini aynı şekilde uygulamak olabilir ama eğer oradaki tüm adımları tam olarak yaptığın halde çalıştıramıyorsan ve Türkçe Windows kullanıyorsan bununla ilgili bir uyumsuzluk olabilir.

Ama dediğim gibi başlığüı gördüm ve daldım buraya; eğer sorunun php + mysql + phpmyadmin'in sağlıklı çalışmasını sağşamaksa ayrı ayrı kurmak en doğrusu ama ben WAMP kurmanı tavsiye ederim. Sağlıklı bir şekilde ben çalıştırıyorum ve sistem kaynaklarını -ekstradan- zorlamadan işlevini yerine getiriyor.

Gönderildi : 18/12/2009 02:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yanıtlarınız için teşekkür ederim. Kullandığım sistem ingilizce ayrıca sorunu şöyle çözdüm. Yine apache2triad kurdum. kurmadan önce hizmetlerden IIS  hizmetini devre dışı bıraktım sonrasında kurdum. Şu anlık herhangi bir problemim yok. Düşünceleriniz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/12/2009 17:16

(@FikretSIMSEKYILMAZ)
Gönderiler: 11
Active Member

Hocam bügüne kadar ben öye bir sorunla karsilasmadim yani türkce isletim sistemlerinde sorunsuz calismakta. 

Saygilar 

Gönderildi : 15/11/2010 19:55

Paylaş: