Forum

server 2003 active ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 active directory hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@AliALIM)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Active Directory kullanıcılardan bazılarına power user hakkı vereceğim ama active directory de böyle bir şey yok nasıl yapmam lazım user hakkı var ve domain admin hakkı var

Gönderildi : 10/12/2009 13:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Active Directory yapısında Power User yetkisi mevcut değildir. Kullanıcıya Power User yetkisini manuel olarak localden verebilirsiniz.

Group Policy yardımı ile Local Admin yetkisi vermek isterseniz PC lerin toplandığı OU üzerinde Restricted Groups yardımı ile yapabilirsiniz. Restricted Groups ile yetkilendirme konusu daha önce forum üzerinde konuşulmuştu. Arama yaparak eski konulara göz atabilirsiniz.

Gönderildi : 10/12/2009 13:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Adem hocam Active Directory ortamında Power Users grubu oluşturup test için birkaç kullanıcıyı ekleyip dener misiniz? Ben test etmedim ama bir arkadaşım bu yolla sorununu çözdüğünden bahsetmişti.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 10/12/2009 13:31

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Adem hocam Active Directory ortamında Power Users grubu oluşturup test için birkaç kullanıcıyı ekleyip dener misiniz? Ben test etmedim ama bir arkadaşım bu yolla sorununu çözdüğünden bahsetmişti.

Kolay gelsin...

Active Directory de Power User OU su yada gurubu oluşturmak Lokalde Power User yetkisine sahip olma anlamına gelmez, çünkü AD yapısında Localdeki Power User grup yetkisi yoktur. Arkadaşınız bunu sadece isim olarak kullanmış ve buradaki kullanıcılara yetkilendirmeyi domain admin olarak yapmış olabilir.

Gönderildi : 10/12/2009 13:39

(@HakanMollaahmetoglu)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Merhabalar

ben power user dıye x bir OU yaratsam ve power user yetkilerini Group polic den caksam ve sonra ay nı şekılde bi y dıye bir group oluştursam ozaman

power user hakkı vermek istediğim kullanıcları oraya koysam bu sorunu Pc dolaşmadan hallet miş olurmuyum. 

Teşşkur ederim Kolay gelsin

Gönderildi : 10/12/2009 15:49

Paylaş: