Forum

Wus Server destekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wus Server desteklediği işletim sistemleri?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
296 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese merhaba;

Server 2008 üzerine Wus kurdum.Dc miz ise server 2003 üzerinde kurulu.Dc üzerinde gpo ayarlamalarını yaptım.Şunu sormak istiyorum.Sistemimizde çoğu bilgisyar windows 7 kullanıyor.Bu şartlarda kurmuş olduğum Wus, windows 7 makineleri destekler mi?

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/12/2009 13:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Windows 7 işletim sisteminin updatelerini indirmek istiyorum diye seçerseniz sorun olmayacaktır.

Aşağıdaki makalelerden de destek alabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/wsus-3-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/microsoft-windows-server-update-services-3-wsus.aspx

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/12/2009 13:47

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member

wsus ayarlarını yaprken orada güncelleştirmeleri kendiniz belirtiyorsunuz.Ama uzun zaman oldu wsus a bakmayalı ama windows 7 yi sanırm desteklemiyordu.vista vardı hatırladım kadarıyla 64 bit olana kadar olan kısmı destekliyordu.Ayarlamalardan bir bakarsan destekleyip desteklemediğini görebilirsin.

Gönderildi : 09/12/2009 14:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba;

Evet kurulum yaparken products kısmından windows 7 gözüküyor.Bir soru daha sormak istiyorum.Sistemimizde 50 civarında client 12 tanede server var.Sizce nasıl bir update mantığı kurmalıyım.Server makineleride Wus üzerinde tanımlarsam ya da server makineleri Wus'a dahil etmesem(doğrudan internet üzerinden update yapsam) ne gibi avantaj ya da dezavantajlarım olur acaba? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.Teşşekür ederim.

Gönderildi : 09/12/2009 15:10

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bu konuda görüşler farklı olabilir ama ben serverların updatelerin kendim görerek yapmayı tercih ediyorum. Clientlerda ise wsusdan siz onayların onlar alsınlar updateleri.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/12/2009 15:17

Paylaş: