Forum

IIS www sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS www sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

IIS'den bir site ekledim manuel olarak. Herzaman aynı işlemi yapmama rağmen bu seferki site problem çıkarttı ve sorunu çözemedim anlamda veremedim.

Sorun şöyle gelişiyor. siteyi ekledim site www li olarakta yazıldığında açılması için  domaine sağ tıklayıp properties e girdim. Buradanda Advanced kısmına girerek Add butonu ile www.domain.com olarak yaıp portunuda yazıp ok dedim. Ve bu işlemden sonra site stop oluyor (işlemi yapamaya başladığımda site normal olarak çalışıyor ve start konumunda sonradan kendisi stop oluyor). Start etmek istediğimdede aşağıdaki gibi hatayı alıyorum. Acaba birşeymi atlıyorum yada başka bir sıkıntımmı var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 08/12/2009 20:42

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/962550  linkteki bilgileri kontrol edip bilgi verir misin?

Gönderildi : 09/12/2009 01:34

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Anladığım kadarı ile, kullanmaya çalıştığınız portu, başka bir sitede kullanmışsınız.

Farklı bir port vermeyi denediniz mi ?

Gönderildi : 09/12/2009 02:05

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

herşey standart hiçbirşeyi değiştirmedim olduğu gibi duruyor ama hata devam ediyor

Gönderildi : 09/12/2009 03:57

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba Arkadaşlar;

IIS'den bir site ekledim manuel olarak. Herzaman aynı işlemi yapmama rağmen bu seferki site problem çıkarttı ve sorunu çözemedim anlamda veremedim.

Sorun şöyle gelişiyor. siteyi ekledim site www li olarakta yazıldığında açılması için  domaine sağ tıklayıp properties e girdim. Buradanda Advanced kısmına girerek Add butonu ile www.domain.com olarak yaıp portunuda yazıp ok dedim. Ve bu işlemden sonra site stop oluyor (işlemi yapamaya başladığımda site normal olarak çalışıyor ve start konumunda sonradan kendisi stop oluyor). Start etmek istediğimdede aşağıdaki gibi hatayı alıyorum. Acaba birşeymi atlıyorum yada başka bir sıkıntımmı var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba ;

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/WindowsServer2003/Library/IIS/596b9108-b1a7-494d-885d-f8941b07554c.mspx?mfr=true

bu linki inceleyebilirsiniz ...

Aynı İp adresi 443 numaralı portu kullanıyor olabilir ,Her iki site ın SSL sertifikaları aynı İp de mi gözüküyor , kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 09/12/2009 04:12

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hiç bir ssl tanımlaması yapılmadı malesef hocam

Gönderildi : 10/12/2009 02:20

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorun çözülmüştür teşekkür ederim. sunuyu yöneten diğer arkadaşın yanlış birşey yapmasından kaynaklanıyormuş

Gönderildi : 11/12/2009 01:20

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Ne mutlu bize ozaman

geri bildirim için teşekkürler ...

Gönderildi : 11/12/2009 01:32

Paylaş: