Forum

Server 2008 GPO

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 GPO

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@CemErkan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

server 2008 de gpo dan flash disk ve cd rom ların okuma ve yazmalarını kapatmama ragmen çalıştıramadım

bir yanlışmıkmı yapiyorum acaba herhangi bir makalede göremedim

uyguladığım adımlar

user configuration ----> policies ----> administrative templates---->system----> removable storage access buradan gerekli yasaklamaları yaptım hatta aynısını computer configuration içinde yapmama ragmen bir sonuc alamadım bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim

iyi calısmalar 🙂

Gönderildi : 07/12/2009 13:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba;

Eğer comp conf. içinde yapacaksan ilgili bilgisyar hesabınında uyuguladığın gpo içine atman gerekiyo.

Gönderildi : 07/12/2009 14:35

(@CemErkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Eğer comp conf. içinde yapacaksan ilgili bilgisyar hesabınında uyuguladığın gpo içine atman gerekiyo.

comp conf ile sadece denedim ama olmadı .... zaten user con ile yapmaya calişorum diğer kısıtlamalım çalişio dos calıştır uzak masaüstü gibi uygulamaları kullanım dışı ama usb ve cd rom olmadı....

Gönderildi : 07/12/2009 14:49

(@Anonim)

Comp Configuration üzerinden yapmalısın bu gpo ayarlamasını.Bunu yaparkende uyguladığın gpo nun altında bilgisyar hesapları da bulunmalı.Örneğin a organizational unit üzerine gpo uygulayacaksan bu o.unit içerisindeki kullanıcıların bilgisyar hesapları da  aynı o.unit içerisinde olmalı.Yoksa kural işlemez.

Gönderildi : 07/12/2009 14:54

(@CemErkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Comp Configuration üzerinden yapmalısın bu gpo ayarlamasını.Bunu yaparkende uyguladığın gpo nun altında bilgisyar hesapları da bulunmalı.Örneğin a organizational unit üzerine gpo uygulayacaksan bu o.unit içerisindeki kullanıcıların bilgisyar hesapları da  aynı o.unit içerisinde olmalı.Yoksa kural işlemez.

olmadı baska bir yöntem varmı 2003 de daha basitti 🙁

Gönderildi : 07/12/2009 16:12

(@Anonim)

Herhangi bir client üzerinde uyguladığın policyinin aktif olup olmadığını rsop.msc ile kontrol edebilirsin.

Bu gibi kısıtlamalar için template gerekebilir.Önce server üzerinden ilgili template yükleyip sonra kural oluşturunuz.Çözüm olacaktır.Aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

http://www.petri.co.il/disable_usb_disks_with_gpo.htm

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 08/12/2009 14:33

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu policy client tarafında en az Vista ister.

Gönderildi : 08/12/2009 15:19

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

kaç tane client var bilmiyoum ama elinde vista client yoksa biostan bu işlemi yapmak senin için daha sağlıklı olabilir.

Gönderildi : 08/12/2009 16:02

(@CemErkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

80 client var 60 ı xp 20 tanesi vista ve 7 usb lock adlı programlar yaptim ama gpo ile yapmayı çok isterdim sizinde yazıdğınız gibi 2008 için vista gerekiyorm en az yardımlarınız için tsk ederim....

Gönderildi : 08/12/2009 17:11

Paylaş: