Forum

anonymous logon hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

anonymous logon hakkinda

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,691 Görüntüleme
(@zehrayilmaz)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

anonymous logonla baglanilabiliyorsa bir bilgisayara neler yapilmali bunun icin?

CMDKEY diye biseyler vardi forumlarda ama benim bilgisayar XP .. boyle bir komut yok XP de gordugum kadariyla.

Bunun disinda; sirket icinde kullandigim Bilgisarima anonymous logonla bircok kisi baglanmis gorunuyor. Local security policy kismindan security optionslardan, network access teki 6 policy yi check ettim.. Sonuclar asaidaki gibi. Bu durumda ne dusunmem gerekir? system specific dosyalar mi kullaniyor anonymous logonla benim shared dosyalarimi... Yoksa sirket icinden biri anonymous logonla baglanabilir mi shared dosylarimi gormeye calismak icin..Bunu gercekten merak ediyorum.. Net olarak yanitlarsaniz sevinirim

1. Network access: Allow anonymous SID/Name translation    disabled gozukuyor
  2. Network access: Do not allow anonymous enumeration of SAM accounts enabled
  3. Network access: Do not allow anonymous enumeration of SAM accounts and shares enabled
  4. Network access: Let Everyone permissions apply to anonymous users disabled
  5. Network access: Named Pipes that can be accessed anonymously security settings olarak system specific isimler var

6. Network access: Shares that can be accessed anonymously     security settings olarak system specific isimler var

Tesekkurler simdiden.. Birde bu tarz konularla hic ilgilenmesem de suana kadar, ilgimi cekiyor.. Mukunse bir kaynak varmidir basit ama net anlatimli?

Gönderildi : 06/12/2009 03:54

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

Öncelikle portalımıza hosgeldiniz ..

Konu hakkında detaylı anlatımı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz ..

http://support.microsoft.com/kb/143474

Gönderildi : 06/12/2009 14:10

Paylaş: