Forum

ntoskrnl.exe Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

ntoskrnl.exe Hatası

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
5,182 Görüntüleme
(@erdemaygut)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Windows could not start because the following file is missing or currupt;
<Windows root>\system32\ntoskrnl.exe please re-install a copy of the above file.

Windows Server 2003 Standard R2 de yukarıdaki hatayı alıyorum. Bu sorunu nasıl giderebilirim acaba. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 04/12/2009 20:35

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

live ce ler ile açarak sağlam dosyayı verdiği hedefe koymayı deneyebilirsiniz. ya da windows kurulum cd ile kurtarma konsolunda ilgili dosyayı expand edebilirsiniz.

Gönderildi : 04/12/2009 20:42

(@harunaslan)
Gönderiler: 54
Estimable Member

Merhabalar

Konu başlığındaki hatayı alıyorum. f8 ile server açılınca bu yazdığım hataları dosya eksikliği olarak veriyor ntoskrnl.exe, hall.dll ve kdcom.dll hatası veriyor  ve şuan f8 de çalışmıyor ve çekirdek dll eksik hatası veriyor sistem başlamıyor bir uzmandan bilgi almadan kyurcalamak istemedim

Gönderildi : 05/02/2010 15:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Linki incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 06/02/2010 04:09

(@optmst)
Gönderiler: 9
Active Member

windows root>\system32\ntoskrnl.exe.
Lütfen acil yardım!!!
Bilgisayarımda tezim var. Ve açamıyorum. Açtığım zaman aradan uzun süre geçtikten sonra ekrana (windows root>\system32\ntoskrnl.exe.) dosyasınının bir kopyasını yeniden yükleyin diyor.
Ne başlata, ne de çalıştıra ulaşamıyorum.
Ürünüm öğretmenlere dağıtılan xp satallite. Bilgisayarın üzerinde bize verilen ürün kurtarma dosyası var.

Format çekemem, tezimi kurtarmam lazım. Tek isteğim kayıtlı belgelerimi kurtarmak. Sonra format çekebilirim.
Lütfen acil yardım.
Lütfen...

Gönderildi : 29/05/2010 23:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, sizi anlıyoruz fakat yine de forum kurallarına göre postlar yazın lütfen. Sorunuzun cevabı Hiren's Boot veya ERD Commander, WinPE, MiniPe gibi cdler. Internet üzerinden bu cdlerden birinin .iso formatını bulun ve bir cd' ye yazdırın. Sorunlu makineye takın ve bilgisayarı Cd' den başlatın. Bir flash disk veveya taşınabilir disk takın, bilgisayarı cdden açtığınızda verilere ulaştığınızı göreceksiniz. Verilerinizi taşınabilir diske kopyalayabilirsiniz. Sonrasında format atın. Bunları yapamıyorsanız ki yapabilirsiniz, XP cdsini takın ve formatı başlatın, seçeneklerden Repair yapın ve açılan komut satırında chkdsk /p komutunu çalıştırın, biraz uzun sürecektir. Muhtemelen düzelir.

Gönderildi : 30/05/2010 00:27

(@optmst)
Active Member

Selam, sizi anlıyoruz fakat yine de forum kurallarına göre postlar yazın lütfen. Sorunuzun cevabı Hiren's Boot veya ERD Commander, WinPE, MiniPe gibi cdler. Internet üzerinden bu cdlerden birinin .iso formatını bulun ve bir cd' ye yazdırın. Sorunlu makineye takın ve bilgisayarı Cd' den başlatın. Bir flash disk veveya taşınabilir disk takın, bilgisayarı cdden açtığınızda verilere ulaştığınızı göreceksiniz. Verilerinizi taşınabilir diske kopyalayabilirsiniz. Sonrasında format atın. Bunları yapamıyorsanız ki yapabilirsiniz, XP cdsini takın ve formatı başlatın, seçeneklerden Repair yapın ve açılan komut satırında chkdsk /p komutunu çalıştırın, biraz uzun sürecektir. Muhtemelen düzelir.

bios ayarlarından cd/ yi en üste aldım.

Şimdi google'da bu cd'leri bulabilirmiyim gerçekten?, iso formatı dediğiniz nedir? Ya inşallah başarırım...birkaç belgem var, onları alayım yeter...

formatı kendim atabilrim...yardımınız için çok çok teşekkür ederim. gün boyu bunla uğraştım...

Gönderildi : 30/05/2010 00:46

(@cozumpark)

Portalda böyle bir paylaşım veremem, fakat googleda aratarak çok rahat bulabilirsiniz. .iso formatı cdye yazılabilir bir dosya formatı. Kolay bulabilirsiniz sorun değil. Umarım dönüşünüz olumlu olur.

Gönderildi : 30/05/2010 15:15

(@optmst)
Active Member

Öncelikle ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Dün, HbootCd bulup indirdim. RAR'daki dosyayı çıkartıp nero ile bir cd'ye yazdırdım. Bios ayarlarında cd yi ilke aldım.

pc'yi kapatıp açtım gene olmadı. Acaba netten indirdiğim hbootcd'yi bir cd'ye yazdırmadan evvel bir işlemden geçirmek gerekiyor mu?

Ben nerde hata yaptım Alper Bey, valla 2 gündür tüm zamanım  bunla geçti. Sinirlerim bozuludu. Yardım için, optmst77@hot. ekleyip

oradan yönlendirirseniz çok sevinirim...Selamlar...

Gönderildi : 30/05/2010 17:47

(@cozumpark)

Öncelikle hatırlatayım; forumda bu tür bilgiler vermek yasaktır. Sorununuzun cd'ye yazdırmanızla ilgili olduğunu düşünüyorum. Hiren's Boot yerine WinPE veya MiniPE gibi işletim sistemi cdlerini deneyin, hiren's boot ' u kullanmak diğerlerine göre daha zordur.

Gönderildi : 30/05/2010 18:16

(@OzgurTuzunler)
Gönderiler: 2
New Member

Windows could not start because the following file is missing or currupt;
<Windows root>\system32\ntoskrnl.exe please re-install a copy of the above file.

Windows Server 2003 Standard R2 de yukarıdaki hatayı alıyorum. Bu sorunu nasıl giderebilirim acaba. Yardımcı olabilir misiniz?

öncelikle herkese selamlar. uzun aramlarımdan sonra bu konya değinen tek mercinin burası olduğun gördüm 🙂

benimde sorunum aynı arkadaşlar.

birebir aynı hatayı alıyorum.

Yalnız bunun oncesinde Makina açılırken siyah ekranda başka bi hata alıyorum

1789-Slot 0 Drive Array Disk
Drive(s) not responding
Check cables or replace the following
driver(s)
PortII : Box
I: Bay 2

Bu hatanın hemen altında F1 ve F2 seçenekleri verilmiş ve birine basın diyor.

F1 "Select F1 to
contunie - alll logical dirver will remain disabled
F2 " select f2 to fail drive
that are not responding interim recovery

seçeneklerini sunuyor bana.

kısacası zor duurmdayım lütfen yardım ediniz.
zira zaten moskovadayım destek alacak kimsede yok burda. sistem tamamen durmuş vaziyette
bunu halletmem lazım
yardımlarınız için şimdiden  teşekkürler
iyi çalışmalar

Gönderildi : 17/06/2010 17:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Bu hata ile ilgili verilebilecek ilk çözüm;

Expand d:\i386\ntoskrnl.ex_ c:\windows\system32\ntoskrnl.exe

uygulanmasıdır. Hatanın bir çok sebebi bulunabiliyor. Boot.ini içeriği değişmesi, bozulması, disk tablosu problemleri, olağan dışı ntoskrnl.exe boyut büyümesi ve virüs bulaşması nedenleriyle bunla karşılaşılabiliniyor. XP'lerde dosyayı yeniden temin etme ve Repair ile çözülebiliyorken Server OS'larda malesef çözümü çok daha güç ve genelde başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Geçmişte Windows Server sürümleri üzerinde bunu yaşadığımızda genelde tekrar sistemi stabil ayağa kaldıramayıp olabildiğince şeyi geri kurtarma yoluna gitmek durumunda kaldık. (Büyük update yüklemelerinde bu büyük sorunla nadir de olsa karşılaşılabiliyor ve pişman olmamak için image kullanımı düşünülebilir.)

Sizin probleminize gelince, yaşadığınız sorun Raid yapısının ve dize disk'lerinden kaynaklı gibi görünüyor. Açıkçası sizin durumunuz çok daha riskli.

Bence ilk yapmanız gereken Raid yapısının ve disk tablolarının düzgün çalıştığına emin olmak olmalıdır. Kullandığınız OS, Server ve Raid kartı modelini verebilirseniz yazdığınız hatayı arkadaşlarımızın yorumlaması daha kolay olacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2010 18:55

Paylaş: