Forum

Profil Problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Profil Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@SerhatSogut)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selam

Altyapımızda Ms Server 2008,Exchange 2007,Sql 2005 ve bir tane de ticari program mevcut.Domain yapımız var ve yaklaşık 20-25 kullanıcıyız.

Problemimiz ise kullanıcılar bilgisayarlarını kapatıp açtıklarında daha önce o profil ile sanki hiç log-on olmamışlarmış gibi her defasında masa üstü hazırlanıyor diyor ve sıfır masaüstü geliyor.Sistem geri yükleme yaptım,kullanıcıları domainden çıkarıp tekrardan dahil ettim local de bir sıkıntı olmuyor fakat domaine kattıktan sonra böyle bir problem yaşıyorum.Ayrıca kullanıcıların tüm kişisel belgeleri de kaybolmuş arama yaptığım zaman hiçbir belge bulunamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 01/12/2009 13:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba virus yeme ihtimaliniz yüksek tarama işlemi yaptınızmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/12/2009 13:42

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Clientlarda virüs olabilir. SYSVOL klasörünede bulaşmış olabilir. Antivirüs yazılımınız ile OFFLINE olarak taratmanızı öneririm.

Gönderildi : 01/12/2009 14:08

(@SerhatSogut)
Gönderiler: 147
Estimable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.Local de birşeyler yaptım ama virüsü bulamadı antivirüs programı.Offline olarak derken pc lerden hdd yi çıkartıp başka bir Pc'ye bağlayıpta taratma mı? Açıkcası denemediğim en son bu kaldı.

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/12/2009 20:36

Paylaş: