Forum

GPO ile Regedit İzi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] GPO ile Regedit İzinleri

7 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
3,333 Görüntüleme
(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba

Sistemimiz de kullanmamız gereken bir yazılım ilk açılışta regeditte Local_Machine >> Software altında bir anahtara ulaşmaya çalışıyor. Fakat domain userların regedite erişimleri olmadığı için program çalışmıyor. GPO ile regedit altında bulunan dizinlere izin verebiliyorum diye biliyorum. Computer - Windows settings - Security settings - Registry  bölümünden add key ve regeditteki dizine izin verilebiliyor. Bu şekilde yapınca sonuç değişmiyor.Yanlış policymi uyguluyorum acaba yoksa bu işin başka yolu varmıdır?

Gönderildi : 18/11/2009 19:04

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhaba

GPO yu doğru OU ya uyguladığınıza emin misiniz? Sizin yaptığınız ayarı ezebilecek farklı bir policy olabilir mi?

Policy uygulayacağınız makineleri bir OU altına toplayıp policy 'i OU ya uygulamayı dener misiniz?

Gönderildi : 18/11/2009 19:14

(@ozgurozocak)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

GPO yu doğru OU ya uyguladığınıza emin misiniz? Sizin yaptığınız ayarı ezebilecek farklı bir policy olabilir mi?

Policy uygulayacağınız makineleri bir OU altına toplayıp policy 'i OU ya uygulamayı dener misiniz?

Policy tek bir OU üzerinde uygulanıyor zaten.. Uygulanış kısmında sorun yok yani.

Gönderildi : 18/11/2009 20:04

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Peki aynı key'lere software restriction policy ile izin vermeyi deneyebilir misiniz? Computer Config -> Windows Settings -> Security -> Software Restriction altından ulaşabilirsiniz.

New Path Rule deyip %HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft% örneği gibi %% işaretleri arasına izin vermek istediğiniz reg yolunu yazın, Unrestricted olarak işaretleyin. Bu şekilde çalışıyor mu bakalım

Gönderildi : 18/11/2009 20:28

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

- OU altında computer accounts olmalı.

- Clinets üzerinde rsop.msc ile policyi alıp almadığını kontrol edin.

Gönderildi : 18/11/2009 21:15

(@bartuaydin)
Gönderiler: 3
New Member

Gönderen: @ozgurozocak

Herkese Merhaba

Sistemimiz de kullanmamız gereken bir yazılım ilk açılışta regeditte Local_Machine >> Software altında bir anahtara ulaşmaya çalışıyor. Fakat domain userların regedite erişimleri olmadığı için program çalışmıyor. GPO ile regedit altında bulunan dizinlere izin verebiliyorum diye biliyorum. Computer - Windows settings - Security settings - Registry  bölümünden add key ve regeditteki dizine izin verilebiliyor. Bu şekilde yapınca sonuç değişmiyor.Yanlış policymi uyguluyorum acaba yoksa bu işin başka yolu varmıdır?

Merhaba, Group policy ile regedite ulaşmayı hangi policy ile engelleyebiliriz?

Gönderildi : 13/01/2022 16:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

User Configuration > Administrative Templates > System

Prevent access to registry editing tools policy

gpedit user config registry policy

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2022 17:08

Paylaş: