Forum

Windows 2008 Mü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Müşteri Erişim Lisansı MEHL lisansı?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@hasankorkmaz)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows Server 2008  +5 cal lisansı aldım yanında +5 CAL lisansı aldım Lisans Belgelerinde Müşteri Erişim Hakkı Lisasnı Yasıyordu. Alma sebebimde Servera bağlanan her kullanıcı için bir tane olması zorunlu demişlerdi. Server yapılandırmam bitti bu lisansları kurmak için Terminal Hizmetleri ni rol olarak ekledim, Lisasns sunucusu aktif hale geldi, ektinleştirme oldu..

ama ben bu elimdeki lisasn lardaki leri nereye gireceğim bilmiyorum...

ayrıca, Open Lisans kapsamında  +5 RDP (uzak kullanıcı lisansı) aldım. Bunu anladığım kadarıyla telefon üzerinden etkinleştireceğim 35 numaralı bir şifre ürtiyor ve biz  MS ye iletiyoruz onlar karşı keyi yolluyorlar ve benden başk bişiler istiyorlar sanırım bunlar open lisasn kapsamında bana mail ile bildirilen keyler olmalı değil mi?

Bu lisanslama konularında bana yol gösterecek birini arıyorum tşk. 

Gönderildi : 16/11/2009 22:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba sisteminiz sanırım sadece win 2008 server exchange felan yok sanırım sbsde değil.Eğer öyle ise calları aktifleştirmek için.Win 2008 server zaten stansart 5+1 kullanıcı ile geliyor olması lazım.Ayrıca 5+1 lisans aldıysanız bunu denetim masasındali lisans kısmından eklemeniz gerekir.

Terminal Server lisansı eklemek için

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-server-2008-terminal-server-lisansing-role-ve-lisansing-serverin-aktif-edilmesi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2009 12:05

(@hasankorkmaz)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

MEHL lisanslarını tanıtma işlemi yokmuş sadece lisans sunucuyu aktif hale getirip, MEHL lisanslarınız elinizin altında bulundurmanız yeterliymiş.

TH Cal ile ilgili olarak ta sakinleştirmemi telefon aracılığı ile yaptım ve sorunum çözüldü. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. 

Gönderildi : 17/11/2009 18:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri dönüş için tşk.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2009 20:04

Paylaş: