Forum

Uzaktaki sistem taş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktaki sistem taşıma iletişim kurallarını desteklemiyor...

15 Yazılar
8 Üyeler
2 Likes
5,491 Görüntüleme
(@serkandari)
Gönderiler: 124
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar,domain yapım var 2003 serve işeltim sistemi var ve 10 ad. te win xp client makine var.

hepsi domaine dahildi.bu gün sabah clientin tekinde server pingleyebiliyorum remote desktop atabiliyorum ama serverda dosyalara ulaşamıyorum.başlat-->calıştırdan //192.168.0.3(srv ipsi) ni yazdığım zaman " Uzaktaki sistem taşıma iletişim kurallarını desteklemiyor..."diye hata alıyorum...ve cözemedim.clienti domainden cıkartıp başka isimle domaine almayı denedim gene aynı hata...ip yapılandırmasına baptığımda herşey normal dns severın ipsi,güvenlik duvarları kapalı kaspersky virüs programı yüklü ondan mıdır diye onuda komple devre dışı bıraktım gene olmadı.network kablosunu test ettim gene sıkıntı yok,pc rahat bişekilde internete de cıkıyor ama domainde böyle sıkıntım var.acaba ben bu sorunu nasıl çözebilirim..

şimdiden yardımlarınız için tesekkürederim...

Gönderildi : 13/11/2009 15:30

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba istemci makinanızın servislerini kontrol edermisniz.? İyi calışmalar

Gönderildi : 13/11/2009 15:54

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

TCP/IP netbios  yardımcısını kontrol ettim orda da bisıktıntı yok tekrar durdurup başlattım ama değişen bişey olmadı...gerci çok zaman harcadım format atamaya başladım ama bu sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini bilmek istiyorum....

Gönderildi : 13/11/2009 16:00

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

TCP/IP netbios  yardımcısını kontrol ettim orda da bisıktıntı yok tekrar durdurup başlattım ama değişen bişey olmadı...gerci çok zaman harcadım format atamaya başladım ama bu sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini bilmek istiyorum....

merhaba,

sadece tek bir makinede mi oluyor bu sorun?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/11/2009 16:09

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet tek bi makinada diğerlerinde sıkıntı yok....

Gönderildi : 13/11/2009 16:21

(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member

Netware ağları için istemci varsa bundan kaynaklanabilir. Bunu kaldırıp tekrar deneyin problem çözülecektir.

Gönderildi : 13/11/2009 17:45

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

nasıl anlamdım detaylı anlatabilmen mümkünmü?

Gönderildi : 13/11/2009 17:49

(@muzafferboyaci)
Estimable Member

Network kartının üzerinde sağ tuş özellikler yapın, sonrasında TCP-IP nin olduğu ekranda en üstte Microsoft ağları için istemci ve bizim aradığımız netware ağları için istemci vardır. Netware ağları için istemciyi kaldırın bilgisayarı restart edin. Sonrasında tekrar domaine alın sorun çözülecektir. (Ben hatanın burdan olduğunu düşünüyorum)

Gönderildi : 13/11/2009 17:58

(@FiratAKCAY)
Gönderiler: 33
Eminent Member

aynı sorun benimde başıma geldi Muzaffer Beyin dediği gibi TCP/IP özelliklerinden Novell Netware Ağları için istemci seçeneğini kaldırırsanız sorun çözülecektir.

Gönderildi : 13/11/2009 18:00

(@muzafferboyaci)
Estimable Member

Eğer bu olmazsa TCP/IP Netbios Helper servisini başlatırsın.

Gönderildi : 13/11/2009 18:04

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok tesekkürederim arkadaşlar çok sağolunnn.verdiğiniz bilginiz için ama dediğim için çok zaman kaybettiğimden dolayı formatlamak zorunda kaldım bu şekilde sorun çıktı ama bu dediğinize de aklıma yazacağım tekrar böyle bişey yaşadığımda ilk buraya bakacam.tekrar çok sağolun...

Gönderildi : 13/11/2009 18:09

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok tesekkürederim arkadaşlar çok sağolunnn.verdiğiniz bilginiz için ama dediğim için çok zaman kaybettiğimden dolayı formatlamak zorunda kaldım bu şekilde düzelttim ama bu dediğinize de aklıma yazacağım tekrar böyle bişey yaşadığımda ilk buraya bakacam.tekrar çok sağolun...

Gönderildi : 13/11/2009 18:10

(@yasin_bayir)
Gönderiler: 3
Active Member

Aygıt yöneticisinden ağ driver ını kaldırıp , donanım değişikliklerini tara diyerek driverın yeniden yüklemesini sağlamış oldum.bilgisayarı yeniden başlattım.
Sorun çözülmüş oldu 🙂

Gönderildi : 29/03/2011 12:37

(@MustafaGuler)
Gönderiler: 1
New Member

(Yerel Ağ Bağlantısı - Özellikler - Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır. Kısmının alt tarafında bulunan Microsoft Ağları için İstemci, Hizmet ve Protokollerini tekrar yüklemek gerekiyor.)

Çözüm kırmızı alanda işaretlediğim hizmetlerin yoksa eklenmesi gerekiyor, varsa kaldırılıp tekrar eklenmesi gerekiyor.

Gönderildi : 31/07/2018 17:28

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Sn Mustafa Güler

Sizden önce İlk post 2009'da son post 2011'de atılmış. Problemi yaşayan arkadaş muhtemelen bu kadar süre içerisinde problemini çözmüş olmalı. Belki de sunucu donanımını, Server 2003'ü bile değiştirmiş olabilir. Siz nereden denk geldiniz de cevap yazdınız ;-)...

Nacizane....

Gönderildi : 31/07/2018 19:32

Paylaş: