Forum

Windows 2008'de Dos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008'de Dosya paylaşımı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba

Windows 2008 kurulu bir tane bilgisyarımızda örnek: ASD klasörü var diyelim ve bu klasörün altında excel dosyası var örnek deneme.xlsx uzantılı. Üstten ASD Klasörünü everyone full yetki verilmiş çünkü ASD Klasörünün altında diğer dosya ve klasörler var, benim yapmak istedeğim deneme.xlsx dosyasına 5 kişiye full yetiki yani bir grupta 5 kişi var bunlara full yetiki diğerlerinede ready-only yapmak istiyorum birtürlü yapamadım

ayrıca Effective permissionda bu gurubu ekledim fakat görünmüyor sahipliği yani ovner bir başka kullanıcı 

Gönderildi : 12/11/2009 18:03

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

deneme.xlsx dosyasının  Security bölümünde Advanced a gelerek buradan Edit e tıklayalım. Açılan iletişim penceresinde "Include inheritable permissions from this object's parent da ki işareti kaldıralım ve çıkan uyarı ekranında copy seçeneğini seçtikten sonra Administrators ve system dışında ki kullanıcıları silelim. Eklemek istediğiniz kullanıcıları ekleyelim ve gerekli izinlerini verelim. Ok diyerek tüm pencerelerimizi kapatalım.

ADS klasörüne erişim yetkisi olan kullanıcı içeri girebilecektir ancak yetkisi deneme.xlsx için yok ise dosyayı açamayacaktır. Eğer yetkisi var ise dosyayı sorunsuz açacaktır.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/11/2009 19:44

(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

bu dosyada everyone ise read-only vermek istiyorum mümkün mü?

Gönderildi : 12/11/2009 19:55

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Tabi ADS klasörüne erişim yetkisi olan kullanıcılardan istediklerinize belirlediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 12/11/2009 20:05

Paylaş: